SK Hřebeč - SK Rakovník 1:2 (0:1)

20. 04. 2016 - Osmifinále AGRO CS Pohár SKFS

Již ve 2‘ se krásně uvolnil domácí kanonýr Klavík a našel ve vápně volného Moravce, který však míč nezasáhl ideálně, když ho při zakončení rozhodil atakující mladík Krob. V 10‘ poslal Sklenka parádní pas za obranu na Bystřického, který si nechal míč jednou spadnout na zem a poté přeloboval z branky vystoupivšího Zajíčka – 0:1. Ve 24‘ zahrával trestný kop z 20 metrů bývalý hráč Tatranu Rakovník Martin Servus. Jeho bomba však skončila vysoko nad Šimkovou brankou. Bohužel ve 30‘ si Bystřický obnovil své zranění z nedělního městského derby s Olympií Rakovník a musel ze hřiště odstoupit. Ve 39‘ našel dorostenec Hamouz ve vápně domácích hlavu kolegy z dorostu Gregora. Ten ovšem zamířil těsně vedle Zajíčkovy branky. Ve 44‘ poslal Sklenka svůj dalekonosný pokus těsně vedle domácí branky.

Ve 48‘ hosté zahrávali nepřímý kop z hranice velkého vápna. Sklenka zamířil znovu těsně vedle branky. V 53‘ se domácí dostali k rychlému brejku a Faktor jej zakončil parádní bombou z 20 metrů do tyče Šimkovy branky. Míč se ovšem od tyče odrazil za brankovou čáru a bylo vyrovnáno – 1:1. V 63‘ nastoupil na hřiště zdravotně indisponovaný Červený, který si podobně jako Bystřický odnesl zranění z nedělního utkání za rezervu. Na jeho výkonu ovšem nebylo zranění vůbec znát a rakovnická hra dostala nový impulz. Hned v 65‘ přiklepl Červený míč Gregorovi, který našel na velkém vápně Hamouze. Mladík Hamouz míč napálil parádním volejem těsně vedle Zajíčkovy branky. O minutu později prošel Červený okolo tří protihráčů a jeho akci zastavil až dobře vyběhnuvší Zajíček. V 69‘ bylo hodně rušno také před druhou brankou, když se míče zmocnil Klavík a z 20 metrů jej nekompromisně napálil do tyče. Postupovou branku vstřelil až v 80‘ Červený z úhlu do prázdné branky, poté co Zajíček podběhl centr – 1:2. V květnovém čtvrtfinále narazí SK Rakovník na obhájce trofeje – FK Brandýs nad Labem, suverénního lídra I. A třídy skupiny B.

Branky: 53. Faktor – 10. Bystřický, 80. Červený.

SKR: Šimek – Krob (63. J. Červený), Fojtík, M. Beneš, P. Tvrz – Gregor (87. Faigl), Sklenka, Pucholt, Bystřický (30. Jirásek), R. Hamouz (90.+1. Hertl) – Isteník (89. M. Tvrz). Trenér: Miroslav Procházka.