SK Rakovník - Čechie Vykáň 3:0 (2:0)

24. 04. 2016 - 22. kolo Krajský přebor

Oba dva týmy do utkání vstoupily velmi opatrně. Jak hosté, tak domácí si na počátku utkání vytvořili nějaké šance, ale ty nebyly dotaženy do zdárného konce. V 7‘ vyzkoušel pozornost italského brankáře Coizzy Sklenka střelou z 25 metrů. Hostující brankář byl ovšem pozorný. V 11‘ měla Vykáň zajímavou příležitost po pěkné akci, ale ta postrádala větší přesnost v zakončení. Ve 24‘ se Sklenka znovu opřel do míče ze střední vzdálenosti, ale tentokrát trefil pouze tyč Coizzovy branky. Ve 32‘ měl obrovskou příležitost bývalý mládežnický reprezentant Isteník, ale po ideální přihrávce Bystřického minul prázdnou branku. Ve 35‘ se po centru Jiráska hlavou prosadil Petr Tvrz a poslal domácí do vedení – 1:0. O minutu později musel zasáhnout Šimek, aby uhájil čisté konto. Do poločasové přestávky mohla Vykáň vyrovnat, ale po rohovém kopu nedokázal hostující hráč svojí hlavičkou zamířit mezi tři tyče. Když už se zdálo, že sudí Zuskin ukončí první poločas, tak domácí stoper Červený z 35 metrů prásknul do míče a jeho střela překvapila i Coizzu v brance – 2:0.

Ve 47‘ měla Vykáň velkou šanci po chybě Tvrze. Hostující hráč se řítil sám na Šimka, ale svojí příležitost nezvládl, když zamířil těsně vedle Šimkovy branky. Vykáň se snažila hrát pěkný kombinační fotbal a vstřelit kontaktní branku. To se ovšem nepovedlo a místo toho její šance definitivně pohřbil střídající Mates v 83‘, když využil zmatků v obraně Vykáně a střelou podél Coizzy stanovil, že body konečně zůstanou v Rakovníku – 3:0. V závěru měl ještě obrovskou šanci Červený, který se řítil sám na Coizzu, ale podruhé ho již nepřekonal.

Branky: 35‘ P. Tvrz, 45. J. Červený, 83. Mates.

SKR: Šimek – Beneš (63. Mates), J. Červený, Fojtík, Severin (90. Hornof) – Jirásek (81. Gregor), Sklenka, Pucholt, Bystřický (72. R. Hamouz), P. Tvrz – Isteník (88. Gašpárek). Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.