AFK Sokol Semice - SK Rakovník 1:0 (1:0)

01.05.2016 - 23. kolo Krajský přebor

Hosté se od prvních minut usadili na polovině domácích, kde velmi dobře kombinovali a donutili domácí tým k hlubokému bloku. První velkou šanci měl Pucholt v 15‘, ale jeho střelu z hranice velkého vápna zblokovala domácí obrana na rohový kop. Z ojedinělého brejku domácích padla hned první branka utkání, když v 19‘ Červený podskočil dlouhý nákop domácí stopera a Souček nedal střelou z voleje Šimkovi žádnou šanci – 1:0. Skóre mohl vyrovnat Isteník, ale ve velmi dobré pozici, když se ocitl osamocený na penaltě, zbrkle přestřelil. Ve 28‘ Isteník dokonce vyrovnal, ale rozhodčí branku neuznali pro údajný ofsajd. Hosté stále byli lepším týmem, ale nemohli se prosadit v zakončení, když obrana domácích stála na svém vápně v sedmi hráčích. Zajímavou příležitost měl Sklenka v 41‘, ale jeho trestný kop z 20 metrů nepřinesl Štruplovi žádné nebezpečí.

Druhý poločas byl obraz hry stejný jako v prvním. Postupem času se tlak Rakovníka ještě stupňoval. Hosté sice hráli na polovině soupeře, ale přes silný defenzivní blok Semic se nemohli dostat do výraznější příležitosti. Střely Sklenky, Fojtíka či Pucholta ze střední vzdálenosti Štrupl pochytal nebo nemířily mezi tři tyče. Druhou branku domácích mohl z brejku přidat Koštíř, ale jeho únik a následnou střelu zblokoval navrátivší Jirásek na rohový kop. V 75‘ prošel Severin přes 3 protihráče, ale recept na Štrupla v brance nenašel. A když brankou neskončily ani dvě hlavičky Gašpárka, tak z hlediska průběhu hry nastalo velké překvapení, neboť Semice nepředvedly vůbec nic zajímavého na hřišti.

SKR: Šimek – Beneš, J. Červený, Fojtík, Severin – Jirásek, Pucholt, Sklenka, Bystřický (84. Rohla), P. Tvrz (75. Gašpárek) – Isteník. Trenér: Miroslav Procházka.