FK Brandýs n/L. - SK Rakovník 2:2 (1:0) po pen. 1:3

04. 05. 2016 - Čtvrtfinále AGRO CS Pohár SKFS

Ve čtvrtfinále Agro CS poháru SKFS narazili fotbalisté SK Rakovník na lídra I. A třídy a loňského obhájce trofeje – FK Brandýs nad Labem. Vzhledem k tomu, že se utkání hrálo ve středu, tak hosté z Rakovníka do Brandýsa dorazili až 15 minut před samotným výkopem. Brandýs v utkání ukázal, že jeho 14 bodový náskok v soutěži není náhodný a v příštím roce v Krajském přeboru bude jistě patřit do horní poloviny tabulky.

Rakovničtí hráči se vzhledem k pozdějšímu příjezdu k utkání nestihli ani pořádně rozcvičit a v úvodu utkání to bylo znát, poněvadž míč na svých kopačkách drželi domácí. V 6‘ se po kombinační akci dostal míč k Benešovi, který z 25 metrů zkusil pozornost Přibyla a ten měl co dělat, aby střelu vyrazil. Ve 12‘ měli velkou šanci domácí, když se domácí kapitán Folwarczny ve vápně otočil okolo Rohly a přihrál míč Bojkovičovi, jehož střelu zblokoval skluzující Beneš a druhá jeho střela šla těsně vedle Šimkovy branky. Ve 21‘ se do míče z voleje z 35 metrů opřel Baloun a jeho pumelice skončila až v síti hostů – 1:0. Ve 32‘ chyboval Beneš v rozehrávce a vyslal Kovaříka samotného na branku, který ovšem zamířil vedle Šimkovy branky. První poločas byl také velkou zkouškou pro debutanta v A-mužstvu hostů Galiu, který bránil aktivního Maršnera, přes kterého domácí vedli téměř všechny své útoky. Mladík Galia si se zkušeným Maršnerem poradil velmi dobře i v dalším průběhu utkání.

Do druhého poločasu vstoupili domácí velmi aktivně. První vážnější příležitost přišla v 51‘, kdy po centru zakončoval zcela osamocený Prokop vedle branky. V 52‘ se po rohovém kopu odrazil míč za velké vápno k Balounovi, který se dlouho nerozmýšlel a dalším parádním volejem poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Hosté nesložili zbraně a o minutu později se po Fojtíkově rohu hlavou prosadil nejmenší hráč na hřišti Bystřický – 2:1. Rakovník se dostal do zápasu a vycítil šanci na vyrovnání stavu. To se také stalo, když v 84‘ Beneš nádhernou kolmicí vysunul Červeného. Rakovnický útočník obstřelením Přibyla vyrovnal – 2:2.

O vítězství musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých zazářil Martin Šimek, neboť 3 pokusy domácích zneškodnil, a tak hostům stačilo, aby penaltu proměnili pouze tři hráči – J. Červený, Hertl a Sklenka. Penaltový mág Martin Šimek v této sezoně vychytal již šestý penaltový rozstřel. V semifinále na rakovnické hráče čeká nedaleká Hostouň. Utkání se bude hrát ve středu 18.5.2016 v Hostouni.

SKR: Šimek – Galia, Rohla (70. Severin), Fojtík, M. Beneš – Jirásek (63. Krupička), Sklenka, R. Hamouz (86. Hertl), Bystřický (79. M. Tvrz), P. Tvrz – J. Červený. Trenér: Miroslav Procházka.