SK Rakovník - Sokol Hostouň 2:3 (1:2)

08. 05. 2016 - 24. kolo Krajský přebor

Ve 24. kole Ondrášovka krajského přeboru fotbalisté SK Rakovník přivítali na své půdě Sokol Hostouň. Oba dva týmy ve středu zvládly své čtvrtfinálové zápasy AGRO CS poháru SKFS a střetnou se v semifinálovém zápasu 18. května v Hostouni. Tuto neděli byl před velmi pěknou diváckou kulisou k vidění zápas velmi dobré úrovně. Větší štěstí v něm nakonec měli hosté, kteří se netají postupovými ambicemi do divize.

Ačkoliv oba dva týmy před zápasem dělilo 21 bodů v tabulce, tak tempo hry od počátku diktovali aktivnější domácí. Jejich aktivita vyústila v 10‘ střelou Marka Isteníka za vápnem. Úvodní tlak domácích nakonec přece jen skončil brankou. V 15‘ Severin přečetl rozehrávku hostujícího hráče, narazil si míč s Isteník a vysunul Červeného. Ten technickou střelou obstřelil Petroviče a poslal domácí do zaslouženého vedení – 1:0. Ve 20‘ unikl domácí obraně Krndžija. Nacentroval míč do vápna, kde byl Rohlou faulován nabíhající Šilhan. Sám faulovaný penaltu sebejistě proměnil a začínalo se znovu – 1:1. O tři minuty později si na centr Čurdy z volného kopu naběhl Šilhan a hlavou podruhé překonal Šimka – 1:2. Více se již v prvním poločase nestalo.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s touhou vyrovnat brankový účet. Bohužel hned po pár sekundách druhé půle po chybě v rozehrávce utekl domácí obraně Šilhan a přelobováním Šimka zkompletoval svůj hattrick – 1:3. Domácí postupem času zesilovali svůj tlak. V 79‘ se pěkně na velkém vápně otočil Červený a technickou střelou do šibenice nedal Petrovičovi šanci – 2:3. Tlak ještě zesílil, a když v devadesáté minutě po vysunutí Sklenky byl faulován ve vápně Severin a píšťalka sudího zapískala místo pokutového kopu konec utkání, tak hosté s velkým štěstím uhájili vítězství.

SKR: Šimek – Beneš, Rohla (52. P. Tvrz), Fojtík, Severin – Jirásek (60. Mates), Pucholt, Sklenka, Bystřický (71. R. Hamouz) – Isteník (83. Hornof), J. Červený. Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.