SK Rakovník - TJ Jíloviště 3:0 (1:0)

15. 05. 2016 - 25. kolo Krajský přebor

Po smolné domácí prohře s Hostouní přivítali fotbalisté SK Rakovník na své půdě tentokrát tým z opačného pólu tabulky – TJ Jíloviště, které na jaře body sbírá velmi výjimečně. Rakovník chtěl na domácí půdě získat tři body a přiblížit se větší jistotě záchrany soutěže pro příští ročník. To se nakonec povedlo, když příchozí diváci viděli tři branky v hostující brance.

V první velké šanci v utkání se objevil v 7‘ domácí Bystřický, který využil Pucholtova vysunutí do vápna hostí. Domácího středopolaře v dobré příležitosti ovšem vychytal Majtaník. Další větší šance přišla až ve 35‘, když Fojtík krásným pasem vysunul Červeného. Ten utekl o téměř 30 let staršímu Bezpalcovi a střelou šídlem na zadní tyč nedal Majtaníkovi šanci – 1:0. Domácí forvard se dostal do dobré příležitosti i o dvě minuty později, ale tentokrát mířil nad Majtaníkovu branku. Kvalitní pětiminutovku domácího týmu mohl korunovat Bystřický, který po pěkném centru Jiráska v dobré pozici zamířil z otočky vedle branky.

V druhé půli si museli diváci počkat až do 63‘, aby viděli nějaký rozruch v nějakém vápně na hřišti. Po brejku Pucholta našel střídající Hornof před prázdnou brankou Jiráska – 2:0. V 67‘ se do své jediné šance v utkání dostali hosté, ale samostatný únik Janouška bravurně zlikvidoval Šimek. V 77‘ byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Severin. V té době už na hřišti byl bývalý vynikající kanonýr a legenda Sparty Praha Horst Siegl. Ani on ovšem hostům nepomohl k závěrečnému tlaku. Naopak po dlouhém nákopu Jiráska si z branky na míč vyběhl hostující brankář Majtaník. V souboji byl ovšem dříve domácí Červený, píchl si míč okolo Majtaník a střelou do prázdné branky korunoval vítězství domácích – 3:0.

SKR: Šimek – Beneš, Rohla (46. P. Tvrz), Fojtík, Severin – Jirásek, Sklenka, Pucholt, Bystřický (79. Hamouz), Mates (59. Hornof) – J. Červený (87. Kýzl). Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.