Baník Libušín - SK Rakovník 3:4 po pen. (0:2)

14. 09. 2016 - 2. kolo AGRO CS pohár SKFS 

Ve 2. kole AGRO CS poháru Středočeského fotbalového svazu narazil obhájce prvenství z Rakovníka na Baník Libušín, který je v této sezoně dominantním týmem I. B třídy, kde hraje proti rakovnické rezervě. Domácím ovšem chyběli tři klíčoví hráči a to se podepsalo na jejich výkonu, i když díky pětiminutovému kolapsu Rakovnických se málem dostali do osmifinále oni.

Baník Libušín – SK Rakovník 3:4 po pen. (0:2)

Utkání se hrálo v tréninkovém tempu bez větších osobních soubojů, tempo hry jasně diktovali hosté, kteří se také dostávali do brankových příležitostí. Dorostenec Krupička se objevil samotný před brankářem Nosákovcem, ale při zakončení vystřelil jen do něj. Jirásek po kličce brankáři dokonce přestřelil odkrytou brankou. Do vedení mohli paradoxně jít hráči domácí Baníku, ale Pešek na poslední chvíli stihl vyrazit dalekonosný pokus o jeho přehození. Skóre se měnilo až v 34‘, kdy se po nádherné akci Pucholta prosadil Sklenka dobře umístěnou střelou k tyči – 0:1. Druhou branku hostů přidal těsně před odchodem do kabin Vild, který se prosadil po individuální akci a tečované střele domácího stopera – 0:2.

I druhá půle připomínala hry kočky s myší, neboť hosté si hru užívali, dostávali se do brankových příležitostí a domácí Baník směrem do ofenzivy nic nepředváděl. Když se v 58‘ opřel do míče z voleje střídající Mareš a nádhernou střelou na zadní tyč poslal hosty do tříbrankového vedení, tak nikdo o postupu nepochyboval – 0:3. V dalším průběhy hry si hosté vypracovali další velké šance zásluhou Vilda či Nwogua. Ovšem žádnou z nich nedokázal hostující tým přetavit v čtvrtou branku. Hosté mezi 77‘ – 83‘ vypadli ze hry a domácí Baník zásluhou Křenka, Havelky a M. Pucholta smazal rakovnické vedení – 3:3. O postupujícím musely rozhodnout pokutové kopy. V dresu Rakovníka proměnili: Fojtík, Nwogu, Vild, Jirásek a rozhodující kop proměnil Severin. Za hosty neproměnil jen Sklenka, ale domácí střelci se mýlili dvakrát.

SKR: Pešek – Beneš (46. Mareš), Fojtík, Kýzl (57. Severin), P. Tvrz – Jirásek, R. Hamouz, Sklenka, Krupička (67. M. Tvrz) – Vild, Pucholt (46. Nwogu). Trenér: Rostislav Hertl.

 

Osmifinálové utkání se hraje ve středu 28. 9. od 16.00 na půdě Libčice nad Vltavou.