DERBY KLEPE NA DVEŘE...

13. 10. 2016 - Před zápasem 10. kola ONDRÁŠOVKA KP

V neděli 16. října 2016 od 16.00 se odehraje okresní derby v rámci Ondrášovka KP. Naše A-mužstvo se střetne s bývalým týmem našeho současného trenéra Libora Šímy, Sokolem Novým Strašecím.

Poslední vzájemný soutěžní zápase se odehrál 17. března 2012 v Novém Strašecí. Utkání tehdy skončilo remízou 1:1. Na konci soutěžního ročníku 2011/2012 bylo rozhodnotu o osudu obou mužstev. Nové Strašecí ze 7. místo přijmulo postup do Divize A, zatímco naše A-mužstvo putovalo po neúspěšné sezoně do I. A třídy. Poslední vzájemný zápas na našem stadionu se odehrál 20. srpna 2011 a dopadl pro náš tým potupnou porážkou 2:6. Hattrickem se tehdy blýskl Ján Ducár, který se nyní může vrátit do sestavy Nového Strašecí po pětizápasovém trestu od disciplinární komise Středočeského fotbalového svazu.

Podobný příběh jako Libor Šíma má i trenér Nového Strašecí Miroslav Procházka, neboť právě on vedl naše A-mužstvo před příchodem Liborem Šímy. Mezi kluby před sezonou neputovali jen trenéři, ale také jeden skvělý fotbalista. Již v průběhu podzimní části se rozhodl pro odchod do Nového Strašecí Marek Isteník. Hráč, který si během svého desetiletého působení v dresu SK Rakovník získal respekt spoluhráčů, trenérů i všech funkcionářů. Nyní se tedy Marek "Legenda" Isteník vrací na místo, kde to velmi dobře zná.

Marek Isteník není jediným hráčem, který by oblékal oba dva dresy. Z rakovnického kádru oblékal novostrašecký dres Miroslav Jirásek a v mládeži také Michal Beneš. V kádru novostrašeckých je to celá řada hráčů, která oblékala žlutomodrý dres - Pavel Doubrava, Lukáš Beneš, Jan Mrázek, Lukáš Mrázek, Martin Bláha, Martin Mžourek, Marek Hartman, Jiří Kapek a Ján Ducár.

V současné době figurují hráči SK Rakovník na 9. místě se 14 body, hosté z Nového Strašecí jsou na místě 10. se 12 body.