SK Slaný - SK Rakovník 0:2 (0:0)

sobota 15. 04. 2017 - 21. kolo Ondrášovka KP

Na jaře hrají Rakovničtí pohledný fotbal a i výsledky jsou výborné. K dalšímu zápasu nemuseli rakovničtí hráči cestovat nikam daleko, protože je přivítalo nedaleké Slaný, které není v herní pohodě a navíc je zraněný klíčový hráč – Josef Galbavý.

SK Slaný – SK Rakovník 0:2 (0:0)

Na domácích bylo od počátku znát, že mají ze soupeře hrajícího ve formě respekt. Domácí se soustředili především na obranu, zatímco míč drželi hosté z Rakovníka. Hostům se dařilo zlobit domácí obranu po pravé straně, kde velmi dobře fungovala spolupráce P. Tvrze s R. Hamouzem. Tato dvojice několikrát prošla až do vápna, ale chyběla přesnější finální fáze. V první půli Kabeleho ohrozil jen Hořejší bombou z dálky z trestného kopu. Rakovnické mohl poslat do vedení Dratva, ale jeho hlavičku bravurně lapil Sedlák.

Vstup do druhého poločasu vyšel Rakovnickým velmi dobře. Nejprve se v 48‘ zbavil Červený obránce a střelou na zadní tyč nechal vyniknout Sedláka. O dvě minuty později sebral Dratva odražený míč na vápně, uvolnil se a přesně vystřelil. V brance ale znovu vynikl skvělý Sedlák. V 54‘ se už hosté radovali. Hořejší nešikovně zahrál balon za svoji obranu, kde v ofsajdovém postavení stálo kvarteto rakovnických hráčů. Pucholt předložil míč Sklenkovi před prázdnou branku – 0:1. O ofsajd se nejednalo, protože míč rakovnickým hráčům přihrál soupeř. Po hodině hry bylo ještě veseleji na straně Rakovnických, které do Slaného přijel podpořit zástup podporovatelů. Červený vlétl mezi stopery, míč spadl na hlavu Pucholta. Jeho hlavičku sice Sedlák ještě vyrazil, ale jen k Červenému, který loptu uklidil do sítě – 0:2. V 68‘ mohli domácí snížit, ale Hořejší penaltu poslal jen do břevna. O tři minuty později šel Červený na Čablíka. Elegantně se mu vyhnul, ale při souboji jeden na jednoho nepřekonal výborně chytajícího Sedláka .

SKR: Kabele – P. Tvrz, Besta, Polák, Severin – R. Hamouz (88. Čech), Sklenka, Dratva, Pucholt, Jirásek (71. Gašpárek) – J. Červený (84. Nwogu). Trenér: Libor Šíma.

Ohlasy:

Petr Tvrz (obránce, k průnikům po pravé straně)

Zaslouženě jsme vyhráli zásluhou poctivé práce do defenzivy, což rozhodlo celý zápas. Obrana Slaného nebyla příliš jistá. Zejména v první půli jsme s Robertem Hamouzem měli dostatek prostoru, ale bohužel jsme jej nedokázali přetavit v branky.

Milan Polák (stoper, k defenzivní činnosti)

Hráli jsme zodpovědně zezadu a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Když jsme útočili, tak jsme se snažili hrát kombinační fotbal a hru po krajích s centry do vápna na Jardu Červeného. Hra Slaného spočívala v bránění od půlky a nakopávání dlouhých balonů na útočníky, které jsme však kvalitně zdvojovali a k ničemu nepustili.