SK Rakovník - Posázavan Poříčí n/Sázavou 2:0 (1:0)

neděle 23. 04. 2017 - 22. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

Rakovničtí se na jaře prezentují výborně. Podlehli jen smolně Brandýsu (suverénní lídr soutěže) 0:1. Následně hráči nastoupili na vítěznou vlnu, která před utkáním byla již na čísle pět. Minulý zápas se zranil brankář Kabele a do branky šel poprvé v sezoně od prvních minut Pešek. Nutno podotknout, že jistým výkonem přispěl k šesté výhře v řadě.

SK Rakovník – Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:0 (1:0)

Do Rakovníka zavítal kombinačně silný soupeř, ale obrana domácího týmu působila kompaktně a hostům dovolila hrát jen po velké vápno. V 10‘ se domácí po parádní akci dostali do vedení, když P. Tvrz předložil míč Pucholtovi, který jej na vápně sklepl na Červeného. Rakovnický forvard šel sám na Tlamichu a s přehledem otevřel skóre – 1:0. Míč měli na svých kopačkách spíše hosté. Domácí měli náznaky šancí, ale přímé ohrožení pro Tlamichu nepřišlo.

Vstup do druhé půle vyšel domácím dobře. Pucholt se uvolnil ve vápně a poslal míč před branku, kde skluzujícímu Severinovi chyběl centimetr, aby vstřelil druhou branku. V 53‘ našel P. Tvrz parádním centrem hlavu Červeného, ale jeho hlavička šla nad. O minutu později měli hosté obrovskou příležitost. Severin zahrál na velkém vápně rukou, ale Havlíček trefil jen náruč připraveného Peška. V 65‘ domácí zahrávali rohový kop a Sklenka jej zakroutil přímo do branky – 2:0. O dvě minuty později výborně hrající Vild připravil šanci pro Pucholta. Ten ovšem přestřelil branku. V 78’střelu veterána Křivohlavého Pešek vyrazil konečky prstů na břevno. Pešek byl také hrdinou posledního zajímavého momentu v 81‘, kdy jeho pozornost z 20 metrů vyzkoušel Páv. Domácí brankář ale parádním skokem střelu vyrazil na rohový kop. Závěr utkání se dohrál v klidu, kdy domácí tým čtyřikrát vystřídal.

SKR: Pešek – Vild, Besta, Polák, Severin – P. Tvrz (89. Krupička), Sklenka, Dratva (90. Pfejfer), Pucholt (87. Čech), R. Hamouz (77. Jirásek) – J. Červený (82. Nwogu). Trenér: Libor Šíma.

OHLASY

Robert Hamouz (krajní záložník)

Narazili jsme na kombinačně silného soupeře. Měli víc míč na kopačkách, ale díky naší defenzivě se nedostali do žádné obrovské šance. Moc jsme se nedostávali k tomu, co jsme chtěli hrát. Naštěstí nám pomohl ke klidu gól na 1:0. V druhé půli jsme hráli hlavně ze zabezpečené obrany a nakonec jsme si pomohli ke druhému gólu výborně zahranou standartkou.

Tomáš Pešek (poprvé v brance od začátku utkání)

Jsem rád, že jsem konečně dostal šanci v brance. Velice mě těší další vítězství týmu. Soupeř mnoho střel na branku neměl, proto jsem rád, že jsem v klíčových momentech předvedl jisté zákroky.