SK Rakovník - SK Poříčany 3:2 (1:2)

neděle 07. 05. 2017 - 24. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor  

Po sedmi výhrách v řadě čekal na hráče SK Rakovník zrádný soupeř – SK Poříčany. Který má dobré výsledky především na domácí půdě. V sestavě domácích ale chyběli: kapitán Severin, či v sobotu za dorost vyloučený R. Hamouz. Důležité tedy bylo udržet koncentraci a pořádně se na nevyzpytatelného soupeře připravit.

SK Rakovník – SK Poříčany 3:2 (1:2)

Uběhlo pár desítek vteřin hry a Červený šel sám na Krcha. Hostující brankář bravurním zákrokem udržel čisté konto. Domácí měli v prvních dvaceti minutách řadu nadějných průniků, ale chyběl větší klid ve finální fázi. Ve 24‘ Sklenka poslal pas za obranu, kam si seběhl J. Červený a přesným centrem našel hlavu P. Tvrze – 1:0. Vyrovnáno mohlo být ve 28‘ kdy podobnou akci hostů zakončil Holler hlavou vedle. Ve 30‘ po standardní situaci nezachytili domácí náběh Hlavatého, který si běžel pro odražený míč a střelou z voleje trefil přesně kout Peškovy branky – 1:1. Domácí se poprvé od 17. Kola dostali do situace, že soupeř vyrovnal. Domácí byli zjevně opařeni a hosté převzali otěže hry. V 45‘ hosté nakopli míč za obranu a po nedorozumění Peška s Polákem poslal Sedláček hosty do vedení – 1:2.

Druhý poločas na hřišti bylo úplně jiné mužstvo. Domácí se od prvních minut tlačili za vyrovnáním. V 54‘ poslali domácí na hřiště uzdraveného Nwoga a na ofenzivě domácích to bylo znát. Rychlonohý útočník se hned prezentoval únikem od poloviny hřiště, ale bohužel zakončením jen do boční sítě. V 64‘ Sklenka rozehrál roh na Pucholta, který se otočil ve vápně, nastřelil jej před branku, kde se nejlépe zorientoval Nwogu a bylo vyrovnáno – 2:2. V 71‘ Nwogu posunul míč na Matese, který ještě posunul na lépe postaveného Červeného. Ten zakončil efektivně patičkou, ale Krch předvedl famózní zákrok. V 82‘ Vild nahrál Červenému. Ten se parádně otočil s míčem na vápně, vyhnul se obránci a dokonal obrat domácích střelou na zadní tyč – 3:2. Domácí mohli přidat další branky, ale tutové šance neproměnili Pucholt, Nwogu ani Červený. Domácí si připsali osmou výhru v řadě a v dalším kole je čeká derby v Novém Strašecí.

SKR: Pešek – Vild, Polák, Besta, P. Tvrz – Mates (83. Gašpárek), Sklenka, Dratva (90+2. Mareš), Pucholt (90+3. Trégr), Čech (54. Nwogu) – J. Červený (90+1. Krupička). Trenér: Libor Šíma.