Nové Strašecí - SK Rakovník 2:1 po pen. (1:1)

sobota 13. 05. 2017 - 25. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

Ve 25. kole Ondrášovka krajského přeboru bylo na programu rakovnické derby. Nové Strašecí přivítalo rozjetý SK Rakovník. Strašecí boduje především v domácím prostředí a tuto sérii chtělo potvrdit také v derby. Naopak hosté měli za sebou sérii osmi výher a přáli si, aby série trvala i po derby.

Nové Strašecí – SK Rakovník 2:1 po pen. (1:1)

Strašecí se od počátku utkání stáhlo před své vápno a bránilo. Hosté v úvodu drželi míč, ale pevná obrana domácího týmu nedovolila Rakovníku ohrožení Doubravy. Naopak v 6‘ chybovali hosté v rozehrávce a Svoboda vysunul Ducára, který prostřelil Kabeleho – 1:0. Vyrovnáno bylo za deset minut, když Červený přečetl Doubravovi kličku a pohodlně zakončil do prázdné branky – 1:1. Celý zápas nebyl bohatý na šance. V 44‘ R. Hamouz vysunul do vápna P. Tvrze, který levačkou napálil míč do břevna.

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry. Hrálo se především mezi vápny a brankáři moc práce neměli. V 54‘ Ducár vystřelil z trestného kopu z 35 metrů. Střela před Kabelem na mokrém terénu ještě skočila, ale rakovnický brankář míč vyrazil na roh. O pět minut později měli velkou šanci hosté. Po rohovém kopu se před Doubravou strhl pořádný závar. První střela rakovnického týmu byla zblokována a následná střela byla obráncem stojícím na čáře tečována na rohový kop. V 68‘ se Ducár dostal do brejku. Zakončení vzal na sebe a vystřelil. Jeho střela šla do obránce Vilda, který ale míč posunul jen ke Svobodovi, který místo odkryté branky zamířil vedle. V 82‘ ještě J. Mrázek po rohu hlavičkoval těsně vedle zadní tyče.

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V domácím dresu proměnili všichni: Ducár, J. Mrázek, Mžourek a Palko. V dresu hostů proměnili jen Červený a Sklenka, zatímco Pucholta s Bestou vychytal Doubrava.

NS: Doubrava – Beneš, J. Mrázek, Duchoň, Soukup – Erba (86. Cafourek), L. Mrázek, Palko, Mžourek, Ducár – Svoboda. Trenér: Miroslav Procházka.

SKR: Kabele – Vild (83. Gašpárek), Besta, Polák, Severin – R. Hamouz (90. Mates), Sklenka, Dratva, Pucholt, P. Tvrz – J. Červený. Trenér: Libor Šíma.