SK Hvozdnice - SK Rakovník 3:0 (3:0)

sobota 27. 05. 2017 - 27. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

Hráči SK Rakovník se představili na půdě o záchranu bojující Hvozdnice. V případě vítězství by se Rakovničtí přiblížili ke třetímu místu v tabulce. Hosté nastoupili ve stejné sestavě jako před týdnem při jednoznačném vítězství s Rejšicemi.

SK Hvozdnice – SK Rakovník 3:0 (3:0)

Od počátku utkání bylo jednoznačně vidět, kdo je fotbalovější. Fotbalový um ale dokázat eliminovat nerovný a tvrdý terén. V 5‘ domácí Petschl poslal centr do vápna, ale po nedůrazu Besty míč skončil až za Kabelem – 1:0. Domácí se zatáhli před své vápno. Hosté kombinovali s míčem. Sklenka vysunul Červeného, ale jeho únik zneškodnil Hofta. O pár minut později P. Tvrz našel milimetrovým centrem na malém vápně Červeného. Rakovnický střelec ale mířil těsně nad břevno. Domácí hosty potrestali. Ve 37‘ Mráz utekl po levé straně a poslal střílený centr před branku. Kabele míč vyrazil, ale jen do prostoru, kam si seběhl nikým nehlídaný Stracený – 2:0. O tři minuty později domácí Hnilička střelou z trestného kopu z 30 metrů překvapil Kabeleho – 3:0.

Druhý poločas nenabídl téměř nic. Hosté hráli s míčem, ale přes obranný val si nedokázali vytvořit žádnou brankovou příležitost. Domácí také nebyli nijak nebezpeční. Rakovník poprvé od 12. března nebodoval.

SKR: Kabele – Vild (86. Votroubek), Polák, Besta, Severin – R. Hamouz (46. Dratva), Sklenka (65. Čech), Gašpárek, Pucholt, P. Tvrz – J. Červený (81. Mareš). Mužstvo vedl: Rostislav Hertl.

Marek Tvrz (vedoucí mužstva) – Hvozdnici se povedl nástup do utkání, když z prvního útoku dala gól. Měli jsme obrovskou územní převahu, ale bez efektu. Vypracovali jsme si dvě šance, což je málo. Nedokázali jsme se srovnat s obranným valem domácích, také asi zřejmě s velmi špatným stavem hrací plochy. Za týden se těšíme, že si s Vykání zahrajeme snad pěkný zápas.