SK Rakovník - Aritma Praha 3:1 (3:0)

neděle 13. 08. 2017 - 1. kolo FORTUNA Divize A 

Rakovník - Dlouhých 7 let čekali rakovničtí diváci znovu na divizní match. Mužstvo mezitím nastupovalo v Krajském přeboru, ale dvě sezony dokonce i v I. A třídě. Nyní se svěřenci Libora Šíma zařadili znovu na divizní bojiště. V divizi z dnešního kádru nastupoval jen nynější střelec týmu Jaroslav Červený, kterému tehdy bylo 15 let.

SK Rakovník - Aritma Praha 3:1 (3:0)

Do Městského areálu SK Rakovník zavítalo také mnoho natěšených diváků zvědavých na divizní klání. V areálu bylo 350 fantastických diváků. Oproti generálce ve Zbuzanech byli k dispozici uzdravení Besta s kapitánem Severinem. Oba dva patřili ke klíčovým mužům na hřišti. Začátek utkání naznačil, že utkání bude velmi tvrdé a fyzicky náročné. Hned v 6' centr M. Schwendta, výrazné letní posily, obránce Aritmy minul míč a J. Červený s přehledem otevřel skóre - 1:0. Za pár minut mohlo být vyrovnáno, ale brankář Pešek výtečným zákrokem uhájil čistý štít. Ve 20' J. Červený vysunul M. Schwendta za obranu. Rakovnický hráč přeloboval brankáře, ale navrátivší obránce míč odklidil na rohový kop. Z následného rohu ovšem Severin po Sklenkově rohu zvýšil na 2:0. Snový nástup pokračoval do 39', kdy další letní posila J. Krupička vysunul M. Schwendta, který ukázovým lobem zvýšil na 3:0. Snový divizní start!

Druhý poločas se domácí soustředili především na defenzivu. Hosté měli šance, ale chyběl větší klid v zakončení. Podobně mohli domácí přidat čtvrtou branku. V 72' domácí udělali sérii chyb, čehož využil přesnou zakončením Junek. více hosté nestihli a domácí si mohli slastně vychutnat návrat na divizní pole. Před skvělou návštěvou si domácí připsali první tři divizní body.

SKR A: Pešek - J. Krupička, Polák, Besta, Severin (89. Spal) - P. Tvrz (60. L. Dratva), Sklenka, Pucholt, M. Schwendt, R. Hamouz (83. Jirásek) - J. Červený (85. Gašpárek). Trenér: Libor Šíma.

Marek Tvrz (vedoucí mužstva): ,,Lepší start jsme si nemohli přát. Měli jsme ze soupeře a divize respekt, který ale po úvodním hvizdu opadl. Soupeř byl silný, ale my jsme byli produktivní v zakončení a zaslouženě zvítězili. Jsme moc rádi, že jsme před výbornou návštěvou zvládli divizní start."