SK Rakovník - Viktoria Mariánské Lázně 3:2 po pen. (0:2)

neděle 17. 9. 2017 - 6. kolo FORTUNA Divize A

Rakovník – Po prohře v Karlových Varech čekal na hráče SK Rakovník jasný úkol. Vybojovat další body v domácím prostředí proti Mariánským Lázním. Před výkopem měli rakovničtí fotbalisté na svém kontě jen o pouhý bod více. Z Varů ale byli oslabeni o vyloučeného Matěje Schwendta, nejlepšího střelce dosavadního průběhu soutěže.

SK Rakovník – Viktoria Mariánské Lázně 3:2 po pen. (0:2)

S úvodním výkopem se nad Městským areálem SK Rakovník zatáhla mračna a spustil se vydatný déšť, který se v průběhu první půle měnil i v bouřku. Úvod utkání přitom nenaznačoval, že měl přijít kolaps domácích. V úvodní šanci byl Sklenka po průniku Severina a jeho tečovaná střela skončila na tyči. Terén byl ale s přibývajícím deštěm těžký a nepřesností na hřišti přibývalo. Po nedůsledném odkopu Besty se dostal před Kabeleho Sadílek a bombou na vzdálenější tyč otevřel ve 28‘ skóre – 0:1. Domácím se nedařilo na těžkém terénu kombinovat, chyběl také větší pohyb, kterým by dokázali domácí zaskočit zformovanou obranu Mariánských Lázní. Ve 41‘ Spal nedohrál souboj u levé lajny a po centru hostující hráče se ve vápně ocitl osamocený Sadílek a svoji druhou trefou zvýšil vedení hostů – 0:2.

Na začátku druhé půle přestávalo pršet a domácí se dostávali více do zápasu. Tlak sílil. Po centru Hamouze mířil v dobré pozici Sklenka nad. V 60‘ centru Sklenky zazvonila tyč. O pět minut později po rohovém kopu Gašpárek prodloužil míč na Severina, který těsně minul odkrytou svatyni. V 67‘ už se domácí radovali, když se domácí forvard Červený otočil ve vápně okolo stoperou a bombou na přední tyč snížil – 1:2. Tlak domácích ještě zesílil, neboť hostům docházely síly. V 81‘ se do odraženého míče levačkou opřel Pucholt a pomocí tyče srovnal – 2:2. V 86‘ mohli domácí dokonat obrat, když Červený vysunul Nwogu, který v ideální pozici netrefil míč dle svých představ a zamířil těsně vedle zadní tyče.

O bonusovém bodu se rozhodovalo v pokutových kopech. V domácím dresu bylo úspěšných všech pět střelců – Sklenka, Červený, Besta, Nwogu a Kabele, zatímco v hostujícím dresu zklamal Šilhán, který přestřelil a rozhodl o vítězství Rakovníka.

SKR: Kabele – J. Krupička, Besta, Polák (18. Spal), Severin – R. Hamouz, Pucholt, Gašpárek, Sklenka, P. Tvrz (63. Nwogu) – J. Červený. Trenér: Libor Šíma.