FK Ostrov - SK Rakovník 0:2 (0:1)

sobota 04. 08. 2018 - předkolo MOL cup

Ostrov - K úvodnímu soutěžnímu zápasu nové sezony A-mužstvo zavítalo do Karlovarského kraje, kde jej hostil nováček FORTUNA divize B FK Ostrov. Hostující lodivod Libor Šíma měl k dispozici nekompletní kádr, ale poprvé se představil navrátilec Jiří Razím. Pro vítěze utkání los určil aktraktivního soupeře do 1. kola MOL cupu - FK Baník Sokolov.

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a hned po pár vteřinách hry měli velkou šanci, ale domácí útočník zamířil vedle. Domácí byli i nadále aktivním týmem, ale hostující obrana v čele s výborně chytajícím Zachem odolávala. Po půl hodině hry se prosadil Sklenka, když odražený míč poslal technickou střelou z první k tyči - 0:1. Domácí hrozili nadále, hosté ojediněle. Přesto se do kabin odcházelo za těsného vedení hostů.

Druhý poločas nabídl podobný obraz hry jako první poločas. Hosté odolávali aktivně hrajícím domácím. V 76' vysunul Sklenka střídajícího Krupičku, který si obhodil obránce a přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu po souboji Schwendta ve vápně, ale sudí Teuber situaci správně vyhodnotil. Za pár minut sudí Teuber vytáhl červenou kartu po ostrém zákroku Razíma. Radek Zach byl v brance nepřekonatelný a především jeho zásluhou hosté vedení udrželi.

"Do utkání jsme vstupovali s bilancí 4 porážek z přípravy. V žádném zápase jsme nebyli kompletní, ale to jsme nebyli ani dnes. Chyběli nám 3-4 hráči ze základní sestavy, ale do sezony jdeme s širším a konkurenceschopným kádrem. Je třeba vyzdvihnout Radka Zacha v brance a maximální nasazení a bojovnost všech hráčů v poli. Utkání se Sokolovem pro nás bude svátkem. Věřím, že přijde i velká návštěva," ohlédl se za utkáním vedoucí mužstva Marek Tvrz.

SKR: Zach - P. Tvrz, Besta, Duchoň, R. Hamouz - Čech, Pucholt (M. Krupička), Sklenka, Razím - Severin (Jan Červený), Zd. Schwendt (Holub). Trenér: Libor Šíma.