SK Rakovník - Baník Sokolov 0:4 (0:1)

středa 15. 8. 2018 - 1. kolo MOL cup

Rakovník - V 1. kole českého poháru - MOL cup na domácí Rakovník čekal velmi atraktivní soupeř - druholigový Baník Sokolov s Pavlem Horváthem na lavičce. Utkání se hrálo v krásné atmosféře za dohledu 460 příchozích diváků. Trenér Libor Šíma postrádal Pavla Borkovce a zraněného Stuchla.

Sokolovští trenéři udělali oproti poslednímu ligovému utkání ve Varnsdorfu dvě změny. V brance dostal poprvé v sezóně prostor Jakub Dvořák I., v záložní řadě pak na úkor Stanislava Vávry nastoupil Michal Hlavatý.

Po úvodním oťukávání se do prvního zakončení dostal Adam Ševčík, jenže hlavičkoval jen slabě a nad domácí bránu. V 9. minutě gólman Dvořák přesným výkopem vybídl do sóla Štípka, jemuž šanci zhatil dobrým vyběhnutím rakovnický brankář Zach. O minutu později baníkovci rozehráli roh nakrátko, následný přetažený centr si našel Mišůn a hlavičkoval do tyče! Tlak Baníku pokračoval šancí Hlavatého, jenž prošel až před bránu, jeho střelu pak domácí srazili na roh. V 17. minutě střílel z dálky Glaser k levé tyči, domácí gólman míč vytěsnil na roh. Po něm vzniknul v pokutovém území Rakovníka zmatek, který důrazně ukončil Ondřej Ševčík, jenž zblízka napálil míč do šibenice - 1:0 pro hosty.

Uběhla necelá půlhodina zápasu, když na brankáře běžel Mejdr, jenže skvělý zákrok Zacha zhatil pravému obránci gólovou radost. Z dorážky pak mířil do brány Hlavatý, ale jeho pokus vykopl z brankové čáry jeden z domácích hráčů. V další šanci pak neuspěl Dvořák II.. Ve 30. minutě obešel Kosak gólmana, jenže míč poslal jen do tyče! Pět minut před přestávkou zahrozili domácí, když Červený obehrál jak Ondřeje Ševčíka, tak i Mišůna, ale následně z úhlu pozorného Dvořáka I. neprostřelil.

Po změně stran baníkovci své vedení navýšili už po necelých třech minutách druhé půle. Kosak podnikl výpad po pravém křídle, našel Adama Ševčíka a ten si zachoval chladnou hlavu - 2:0. V 51. minutě mohl složit reparát Mejdr, ale v dalším nájezdu na Zacha znovu neuspěl. Tři minuty nato tvrdou střelou prověřil pozornost soupeřova brankáře Adam Ševčík. Po šikovně rozehrané standardce pálil jen nad břevno Mišůn.

Skóre se potřetí měnilo v 72. minutě. Baníkovci vyrazili do protiútoku, Vávra vyslal uličkou do úniku Patrika Voleského, který bez potíží prostřelil gólmana Rakovníku - 3:0. Pak vymyslel Štípek tutovku pro Hlavatého, který si naběhl do ideální pozice, ale hlavou zamířil mimo tři tyče. Michal Hlavatý si spravil chuť v 82. minutě. Střídající Body mu přiťukl míč do běhu, sokolovský středopolař se dostal z levé strany před gólmana a střelou na bližší tyč rozvlnil síť počtvrté. V závěru utkání měl ještě dvě šance Voleský, jenže další gól již nepřidal.

Baník po výhře 4:0 vyřadil divizní Rakovník a může se těšit na los 2. kola MOL Cupu.

"Utkání se hrálo v parádní atmosféře. Děkujeme všem, kteří si dnes našli cestu do Městského areálu a podpořili naše hráče. Utkání s druholigovým týmem se nehraje každý víkend. Sokolov potvrdil, že rozdíl mezi divizí a a profesionální druhou ligou je vysoký. Jeho vítězství je naprosto jasné a nebýt Radka Zacha, tak soupeř vyhrál větším rozdílem. Hráči si utkání užili a to je hlavní. Nyní nás čekají důležité zápasy v divizi a utkání se Sokolovem je tou nejlepší pozvánkou na nedělní duel s Dobříší," zhodnotil utkání vedoucí týmu Marek Tvrz.

SKR: Zach - P. Tvrz, Duchoň, J. Krupička, R. Hamouz (60. Vukliševič) - Zd. Schwendt, Sklenka, Pucholt, Kalaš (70. M. Krupička) - Severin, J. Červený (83. Holub). Trenér: Libor Šíma.