SK Rakovník - MFK Dobříš 4:2 (3:2)

neděle 19. 8. 2018 - 2. kolo FORTUNA divize A

Rakovník - V druhém kole Fortuna divize A čekal na hráče SK Rakovník již tradiční soupeř - MFK Dobříš. Proti Dobříši se nám v domácím prostředí daří a tuto bilanci jsme chtěli potvrdit i dnes. Trenér Libor Šíma udělal v sestavě čtyři změny oproti pohárovému zápasu se Sokolovem. Nasadil brankáře Hejcmana a do pole Bestu, Borkovce a Razíma.

Od prvních minut bylo jasné, že diváci budou svědky útočného utkání. V první obrovské šanci byl hostující snajpr Maryška, ale domácí brankář Hejcman jeho pokus bravurně zlikvidoval a dorážku do prázdné branky poslal Maryška v pádu vedle branky. Pro hosty tak přišel trest. Borkovec parádně vysunul J. Krupičku, který svůj lob přes brankáře namířil mimo branku, ale dobíhající Červený míč dopravil do prázdné branky - 1:0. Za sedm minut ovšem bylo vyrovnáno. Maryška střelou z vápna k přední tyči nedal Hejcmanovi šanci - 1:1. Dobříš dokonce mohla jít do vedení, ale proti byl dvakrát výtečný Hejcman. Znovu přišel rakovnický trest. Po trestném kopu Razíma míč do branky dopravil až důrazný Severin - 2:1. Vedení vydrželo jen dvě minuty. Po trestném kopu z poloviny hřiště domácí Čech si dle sudího Radiny počínal v souboji nedovolně a Dort neměl problém z pokutového kopu srovnat - 2:2. Ofenzivně laděný duel pokračoval i nadále. Ale skóre se měnilo až před přestávkou, když Severin zúročil dobrou práci Červeného ve vápně - 3:2.

Druhý poločas začal pro Rakovnické skvěle, neboť hned po pár minutách Duchoň po rohovém kopu zvýšil hlavou na 4:2. Pátou branku měl na noze Červený, ale při samostatném úniku trefil jen nohy brankáře. Domácí už se nikam nehnali a Dobříš nepustili do vážnější šance. Tři body zůstaly v Městském areálu v Rakovníku.

"Důležité a povinné vítězství. Nebyl to lehký zápas, protože hráči měli v nohách fyzicky náročný pohárový zápas se Sokolovem ze středy. Naštěstí máme široký kádr a trenér mohl protočit sestavu, když udělal čtyři změny. V první půli nás třikrát skvěle podržel brankář Hejcman. V zápase jsme si vypracovali více šancí a zaslouženě vyhráli. Děkujeme skvělým rakovnickým fanouškům za jejich hlasitou podporu," ohlédl se za utkáním vedoucí týmu Marek Tvrz.

SKR: Hejcman - P. Tvrz, Duchoň, Besta, Razím (90. Holub) - J. Krupička (90. Vukliševič), Sklenka, Borkovec, Čech (39. Hamouz) - Severin (76. Pucholt) - J. Červený (71. Zd. Schwendt). Trenér: Libor Šíma.