FK Tachov - SK Rakovník 3:1 (1:1)

sobota 25. 8. 2018 - 3. kolo FORTUNA divize A

Tachov - Po domácí výhře nad Dobříší jsme chtěli přivést body i z venkovní půdy. V cestě ovšem stál jeden z nejtěžších soupeřů v letošní sezoně - FK Tachov. Ačkoliv je Tachov nováčkem soutěže, tak na jeho soupisce je celá řada hráčů, kteří ještě na jaře 2017 hráli za Tachov ČFL.

Od prvních minut měl Tachov územní převahu a diktoval tempo hry. V úvodní půl hodině si domácí vypracovali dvě velmi slibné šance, ale obě dvě lapil pohotový Hejcman. V momentě, kdy sílil tlak domácích, přišla nejlepší odpověď ze strany Rakovnických. V 43' si Schwendt zaběhl za obranu a využil přesného pasu Borkovce a podél vyběhnuvšího brankáře Houdka poslal míč do sítě - 0:1. Když se obě dvě mužstva připravovala na odchod do kabin, tak přišel přímý volný kop z půlky hřiště pro domácí. Dlouhý pas do rakovnického vápna přinesl velké zmatky a důrazný Blažek využil zmatků v obraně Rakovníka - 1:1.

Na začátku druhé půle přišla obrovská šance Rakovníka. Červený se proháčkoval mezi dvojicí protihráčů a poslal míč do ideální pozice pro Sklenku, který bohužel pro Rakovnické netrefil branku. V 63' domácí zahrávali rohový kop a jeden z nejmenších hráčů na hřišti Čížek se dokázal prosadit skrz bránění rakovnické obrany a pohodlně skóroval - 2:1. Čížek v tu dobu byl na hřišti pouhých pár minut. Definitivní hřebík do rakovnické rakve přišel v 71' kdy po pohledné a rychlé akci skóroval Kůžel - 3:1. Ve zbytku utkání si domácí tým zkušeně svoji výhru pohlídal a Rakovnické do žádné šance nepustil.

SKR: Hejcman - P. Tvrz (83. Vukliševič), Besta, Duchoň, Severin - J. Krupička (52. R. Hamouz), Sklenka, Borkovec (78. Spal) - Zd. Schwendt, J. Červený. Trenér: Libor Šíma.

Ohlasy k zápasu (fotbalunas.cz)

FK Tachov

Jan Matas, hrající trenér: "Utkání hodnotím z naší strany jako velice povedené jak z hlediska herního projevu, tak i výsledkově. První poločas byl o dobývání rakovnické brány. Opět jsme měli celkem dost brankových příležitostí, ale bohužel jsme stříleli mimo branku nebo nás vychytal gólman Hejcman. Rakovník nám ke konci prvního poločasu dvakrát utekl a podařilo se mu jeden gól vsítit. Naštěstí jsme do poločasu srovnali díky Kubovi Blažkovi a druhá půle byla takřka v naší režii. Opět nám pomohl střídající Čížek, který ihned po vstupu na hřiště potvrdil, že na góly má čich. Poté přidal pojišťovací gól David Kůžel. Z naší strany jsme předváděli hezký kombinační fotbal, jen škoda, že nedáváme góly mnohem dříve."

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Věděli jsme, že nás v Tachově čeká velmi těžké utkání. To se od prvních minut také potvrdilo. Domácí měli tlak a držel nás brankář Hejcman. Když jsme vstřelili těsně před poločasem vedoucí branku z brejku, tak jsem věřil, že nás to polije živou vodou a druhý poločas bude jiný. Bohužel přišel klíčový moment utkání, kdy domácí do poločasu bleskově vyrovnali a byli oni politi vodou. V druhém poločase jsme měli velkou šanci na vyrovnaného stavu, ale bohužel jsme se neprosadili a domácí následně z rohového kopu rozhodli. Nutno podotknout, že vítězství domácího týmu je zasloužené."