SK Rakovník - Sokol Čížová 2:1 np. (1:1)

neděle 02. 09. 2018 - 4. kolo FORTUNA divize A

Rakovník - O rakovnické posvícení již tradičně hrálo A-mužstvo doma. Letos na posvícení zavítal zvučný soupeř - v loňské sezoně třetiligová Čížová. Soupeř má navíc v týmu řadu skvělých exligových hráčů - Petra Jandu, Martina Jirouše, Michala Polodnu, či Tomáše Fenyka.

SK Rakovník - Sokol Čížová 2:1 np. (1:1)

Vstup do utkání se lépe povedl rakovnických hráčům. Ve 4' se Červený dostal před brankáře Nováka, který jej při kličce stáhl za nohy a domácí mužstvo kopalo pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Sklenka - 1:0. Brzké vedení ovšem nevydrželo příliš dlouho. Ve 14' mělo domácí družstvo ještě štěstí, když Jirouš z otočky napálil míč jen do tyče. O minutu později se Jirouš trefil po přesném centru Polodny hlavou za Zachova záda - 1:1. Hosté mohli dokonat rychlý obrat. V 19' Lukeš našel přesně nabíhajícího Jandu, kterému se ovšem do cesty postavil vynikající Zachův reflex. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, bylo plné osobních soubojů. Fotbalovější byli hosté. V 38' měl Zach štěstí, neboť Jandova hlavička po dlouhém pasu Kasíka mířila mimo tyče.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry. Domácí mužstvo hrálo srdcem a maximálním nasazením se dokázalo vyrovnat technické hře hostů. V 49' pěknou akci předvedla dvě nejzvučnější jména v dresu hostů. Janda uvolnil Jirouše, který nepřekonal výborně chytajícího Zacha. V 73' znovu na sebe upozornil domácí brankář, když vytáhl trestný kop Jirouše na rohový kop. Rozhodnutí měl na noze Janda v posledních vteřinách utkání. Ve své šanci naštěstí pro domácí zamířil z otočky nad.

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V domácím dresu proměnili všichni exekutoři: Červený, Pucholt, Sklenka, Besta a P. Tvrz. U hostů neproměnil hned v první sérii Novák, naopak Dvořák, Lukeš i Jirouš byli úspěšní.

SKR: Zach - R. Hamouz (34. Pucholt), Besta, Duchoň, J. Krupička - P. Tvrz, Borkovec (74. M. Krupička), Sklenka, Schwendt - Severin, Červený. Trenér: Libor Šíma.

 

Ohlasy k zápasu (fotbalunas.cz)

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Čížová se prezentovala jako výborný soupeř. V kádru má exligového Jirouše, Jandu, Fenyka, Polodnu a na lavičce Nečase. Utkání mělo oboustranně vysoké tempo. Více šancí měli fotbalovější hosté. Naše mužstvo je třeba pochválit za vysoké nasazení a kolektivní pojetí hry. Dva body jsou pro nás velmi cenné."

TJ Sokol Čížová

Zdeněk Staroba, trenér: "S bodem jsme ve finále spokojeni, byť mohly a měly být tři. V Tachově jsme brali po penaltách bod, nyní jsme v loterii neuspěli. S ohledem na průběh zápasu to jsou pro domácí zlaté tři body. V první půli jsme nastřelili dvě tyče, měli jsme i další šance. V poslední minutě jsme mohli rozhodnout, soupeře jsme pořádně k ničemu nepustili. Rakovník hraje silový fotbal, spoléhá na standardky. K výhře musím soupeři pogratulovat."