Viktoria Mariánské Lázně - SK Rakovník 1:3 (1:0)

sobota 08.09.2018 - 5. kolo FORTUNA divize A

Mariánské Lázně - V 5. kole Fortuna divize A čekal na hráče SK Rakovník houževnatý soupeř, který na jaře vyprovodil A-mužstvo šesti góly. Nynější utkání bylo ovšem zcela jiné a zaslouženě vezeme tři body.

Viktoria Mariánské Lázně - SK Rakovník 1:3 (1:0)

První poločas nabídl jednu branku

Během první půle si oba celky nevypracovaly moc příležitostí. K vidění byly důrazné a bojové pasáže. Ve 25. minutě šli do vedení domácí, když Sadílek vyslal do běhu Lattische. Ten přesprintoval P. Tvrze a nestačil mu ani dobíhající Duchoň. Svůj rychlý přechod s míčem završil přesnou střelou kolem Zacha - 1:0. Dále si Mariánské Lázně vytvořily ještě jednu šanci, když po centru z pravé strany mířil jeden z domácích jen do náruče hostujícího brankáře.

Rakovník nepříznivý stav otočil

Vstup do druhé půle se hostům povedl. Drželi více míč na svých kopačkách a dočkali se zaslouženého vyrovnání. V 54. minutě zahrával kousek za půlkou Sklenka standardní situaci. Jeho dobrý centr se odrazil na kopačku Duchoně, který měl k míči nejblíže a nekompromisně jej poslal do sítě - 1:1. Domácí si nic velkého nevytvořili a čas plynul. V poslední desetiminutovce se stalo vše podstatné. Rakovník dobře kombinoval a mohl využít i pár závarů po standardkách, to se ale nestalo. Mrzet ho to však nemuselo.

Nejprve využil Z. Schwendt prodlouženou hlavičku a následné podklouznutí stopera a proti Šmejkalovi se nemýlil - 1:2. Obrat v závěrečné pasáži ještě vylepšil pár minut před koncem Červený. Domácí vsadili vše na jednu kartu. Dlouhý nákop Šmejkala obrana odhlavičkovala k Čechovi. Ten potáhl míč do otevřené obrany a na druhé straně našel Červeného, který v ideální pozici skóroval. Brankář Šmejkal si sáhl na míč, ten ale propadl do branky - 1:3.

 

Ohlasy k zápasu

FC Viktoria Mariánské Lázně

Stanislav Purkart, trenér: "Čekal nás houževnatý a rozhodně ne jednoduchý soupeř. Věděli jsme, že Rakovník dobře brání a že se těžko dostává do jeho obrany. Zvládli jsme vstřelit první branku a celkově jsem s prvním poločasem spokojen. Ve druhém poločase jsme zaostávali, Rakovník jsme pouštěli více do hry a nechali jsme si vyrovnat. Soupeř pak přidal ještě dva další góly a už jsme zápas nedokázali zvrátit."

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "První poločas byl bez nějaké větší šance na obou stranách. Bylo to o důrazu a bojovnosti. Hrálo se za bouřlivé atmosféry místních fans. Ve druhém poločase jsme získali územní převahu a hráli jsme dobře kombinačně. Se třemi body jsme spokojeni, zasloužili jsme si je. Teď už je jen potvrdit na hřišti Táborska."

 

Zdroj: fotbalunas.cz

 

SKR: Zach - P. Tvrz, Duchoň, Besta, J. Krupička - Zd. Schwendt, Sklenka (88. Vukliševič), Pucholt, Čech - J. Červený, Severin. Trenér: Libor Šíma.