MAS Táborsko B - SK Rakovník 2:1 (2:1)

sobota 15.09.2018 - 6. kolo FORTUNA divize A

Sezimovo Ústí - V šestém kole hrálo A-mužstvo již počtvrté na půdě soupeře. Po výhře v Mariánských Lázních čekal na hráče soupeř, který doposud neměl ani jeden bod. Rezerva Táborska v týdnu vyměnila trenéra a nyní rezervu vede trenér A-mužstva Kamil Tobiáš.

MAS Táborsko B - SK Rakovník 2:1 (2:1)

Duchoň mířil do špatné branky

Zápas nabídl rychlou branku hned v 5. minutě. Tečovaná střela Peterky skončila za bezmocným Hejcmanem - 1:0. Ve 12. minutě mohl srovnat M. Krupička, ale trefil pouze ležícího Nováka. Ve druhé šance se tento hráč nemýlil. Využil pas za obranu od Čecha a volejem srovnal - 1:1. Nerozhodný stav držel do 28. minuty. Rohový kop domácího celku si uklidil do vlastní sítě Duchoň - 2:1.

Ve 35. minutě mohl rakovnický stoper vlastní gól odčinit, ale hlavičku po rohovém kopu do šibenice vytáhl Novák. Na druhé straně byl připraven s pohotovým zákrokem Hejcman, a tak se šlo do kabin za jednogólového vedení domácí rezervy.

V poslední minutě zvonila tyč

Rakovničtí šli do druhé půle s jasným cílem, a to vyrovnat a pokusit se zápas otočit. Střelu J. Krupičky zastavil Novák. V 70. minutě měl ideální možnost k vyrovnání Schwendt, ale mířil vedle. V další své šanci udělal Novákovi kličku, ale trefil bránícího hráče na čáře. Na druhé straně po brejkové situaci musel zakročit Hejcman.

Táborsko postupem času spoléhalo na protiútoky, ale vždy ztroskotalo na finálním řešení. V poslední minutě zápasu mohl srovnat opět Duchoň, ale tentokrát mířil hlavou do tyče. A když ani z následného odraženého míče netrefil Vukliševič odkrytou branku, tak bylo o vítězi zápasu jasno.

 

Ohlasy k zápasu

FC MAS Táborsko B

Petr Kolář, vedoucí týmu: "Od začátku jsme šli za vítězstvím. Tento zápas byl festivalem neproměněných šancí na obou stranách. Ve druhém poločase jsme měli hluchou čtvrt hodinu, kdy nás soupeř tlačil. Vítězství jsme ale dokázali uhlídat. Ve středu byl odvolán trenér Jaroslav Polášek, kterého nyní nahradil Kamil Tobiáš, který by měl být přítomen na všech domácích zápasech. Teď jedeme do Jindřichova Hradce, kde budeme chtít body potvrdit."

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí: "Utkání jsme bohužel bodově nezvládli, ačkoliv jsme si vypracovali řadu tutových šancí. Ztratili jsme body. Domácím musím pogratulovat k bojovnému výkonu a prvním bodům v soutěži. Bohužel nevyhrál lepší tým, ale šťastnější tým. Ovšem takový už fotbal někdy bývá." 

 

zdroj: fotbalunas.cz

 

SKR: Hejcman - P. Tvrz, Besta, Duchoň, J. Krupička - Čech (81. Vukliševič), Sklenka, Pucholt (50. Borkovec), Zd. Schwendt - Severin, M. Krupička (54. R. Hamouz). Trenér: Libor Šíma.