FK Jindřichův Hradec - SK Rakovník 1:2 (0:1)

sobota 10. 11. 2018 - 14. kolo FORTUNA divize A

Jindřichův Hradec - Z důvodu brzkého ranního výkopu se fotbalisté SK Rakovník vypravili k utkání o den dříve. Nakonec z výjezdu na jih Čech byl povedený výlet v podobě tří bodů.

FK Jindřichův Hradec - SK Rakovník 1:2 (0:1)

Vstup do utkání se povedl Rakovníku výborně. Jestliže domácí trenér Marek Čermoch upozorňoval své svěřence na standardní situace hostů, tak hráči zřejmě neposlouchali. V 5. minutě se po rohovém kopu Sklenky ve vápně nejlépe zorientoval Stuchl a poslal hosty do vedení - 0:1. O pět minut později již mohlo být skóre ve prospěch domácích. Nejprve šel sám na Zacha Toman a minul těsně zadní tyč. Následně Králíček špatně vyřešil vyřešil situaci dva proti jednomu.

Oba dva týmy se snažily o kombinační hru a utkání mělo dobrou úroveň. Hosté hráli tradičně velmi důrazně. V dobré pozici hlavičkoval Severin vedle. Domácí Toman zase trefil jen tyč. Těsně před poločasovou přestávkou si Rakovník vytvořil mírný tlak a mohl zvýšit své vedení, ale Pucholt v dobré šanci minul branku.

 

Druhý poločas začal poměrně opatrně a na první šanci si diváci museli počkat do 60. minuty, kdy se po centru Tvrze parádní hlavičkou prosadil Schwendt a hosté vedli o dvě branky - 0:2. V tu dobu byl na hřišti již čerstvý Princ a nekompromisní hlavičkou o chvíli později snížil - 1:2. V 70. minutě to byl znovu domácí Toman, ale znovu se neprosadil přes výborného Zacha.

Čas plynul a hosté se snažili navýšit vedení. Velké problémy obraně domácím dělal střídající Červený, ale spoluhráči z toho nedokázali nic vytěžit. Utkání do pokutového rozstřelu mohl poslat Princ, ale v dobré pozici přestřelil Zachovu branku. Konec utkání si hosté pohlídali a připsali si druhou výhru v řadě.

 
Ohlasy k zápasu

FK Jindřichův Hradec 1910

Marek Černoch, trenér: "Výsledek mě mrzí, ale de facto jsme soupeři darovali vítězství. První poločas jsme měli čtyři tutovky, což rozhodlo. Rakovník na rozdíl od nás proměňoval. Vypracoval si dvougólový náskok a my jen snížili. Dobrou obranu Rakovníka jsme už nepřekonali."

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Kdyby dnes utkání skončilo 5:5, tak by se nemohl nikdo divit. Pro nás to jsou tři důležité body ve vyrovnané tabulce. Pokud zvládneme porazit na domácí půdě Beroun v posledním kole, tak budeme mít klidnou zimu. Pro vyšší koncentraci na utkání jsme zvolili variantu s ubytováním v Jindřichově Hradci, aby se mužstvo pořádně vyspalo, protože s brzkými výkopy na hřištích soupeřů máme problémy. Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože utkání na šance bylo vyrovnané."

zdroj: fotbalunas.cz