SK Rakovník - Dukla Praha U19 3:2 (3:0)

sobota 02. 02. 2019 - 1. přípravné utkání

Rakovník – První únorový víkend přinesl první přátelské utkání pro divizní SK Rakovník. Na umělé trávě na Šamotce se rakovničtí fotbalisté setkali s mladíky z Dukly Praha. Dres A-mužstva poprvé oblékl libušínský brankář Petr Cipra, kladenský dorostenec (odchovanec SKR) Jan Šrédl a první minuty za A-mužstvo rovněž sbíral dorostenec Daniel Devera.

SK Rakovník – Dukla Praha U19 3:2 (3:0)

Domácím se povedl vstup do utkání a aktivita byla přetavena i ve vedoucí branku. V 5‘ poslal centr před branku hostů J. Krupička, před brankou Dukly vznikl závar a odražený míč napálil volejem do branky Zd. Schwendt – 1:0. Hosté se dostali do hry a zlobili Rakovnické rychlým přechodem do útoku přes hbitá křídla. Ve 21‘ měl druhý gól na kopačce Sklenka, ale z trestného kopu z hranice pokutového území trefil pouze zeď. Druhá branka přišla ve 28‘, kdy výborně hrající mladík Šrédl po rychlém brejku našel ve vápně volného J. Červeného, který se nemýlil – 2:0. Vzápětí mohlo být sníženo, ale Dukla hostující hráč v jasné brankové příležitosti trefil pouze tyč. O pět minut později byl další útok hostů zakončen sice krásným volejem, ale střela mířila vedle Ciprovy branky. V 37‘ Hamouz krásnou uličkou poslal do úniku Červeného. Ten se kličkou zbavil i brankáře a zakončil pohodlně do odkryté branky – 3:0.

Do druhého poločasu domácí prostřídali sestavu a na hřiště přišlo pět nových hráčů, což se projevilo i na výkonu. Dukla jasně převzala otěže hry a strojovou kombinací diktovala tempo hry. Branku vstřelila v 67‘, kdy hostující hráč nejprve trefil tyč, ale jeho spoluhráč se v dorážce již nemýlil – 3:1. V 81‘ Dukla snížila na rozdíl jedné branky, když se prosadila po rychlé kombinaci po levé straně. Velkou šanci na vyrovnání měla Dukla v 87‘, kdy Cipra čelil samostatnému úniku. Při kličce hostující hráče fauloval a hosté kopali pokutový kop. Brankář Cipra penaltu zneškodnil a Rakovničtí si připsali výhru na úvod přípravy.

SKR: Cipra – J. Krupička, Duchoň, Severin (46. Šindler), Razím (46. Devera) – P. Tvrz, Sklenka, R. Hamouz (46. Čech), Zd. Schwendt (46. M. Krupička) – Šrédl (46. Holub) – J. Červený (65. Šrédl). Mužstvo vedl Pavel Besta.

Marek Tvrz, vedoucí mužstva: ,,Jednalo se o náš první zápas, hráči po úvodních třech týdnech přípravy poprvé viděli míč a musím říci, že zejména první poločas byl nad naše očekávání. Ve hře byly velmi dobré kombinační pasáže, dokázali jsme vstřelit tři krásné branky a Duklu téměř do ničeho nepustili. Druhý poločas do utkání nastoupili dorostenci a hráči, kteří nemají s divizí tolik zkušeností, což se logicky projevilo v naší hře a Dukla prokázala svoji kvalitu. Vyzdvihl bych výkon mladého Honzy Šrédla, který s Jardou Červeným v útoku představoval pro obranu Dukly velké nebezpečí, ale také účelně pracoval ve prospěch mužstva. Nyní hráče čeká velmi náročný týden.