Turnaj o pohár starosty Příbrami

sobota 09. 02. 2019 - Turnaj o pohár starosty Příbrami

POTUPNÝ VÝSLEDEK PRO SK RAKOVNÍK NA TURNAJI V PŘÍBRAMI

Příbram – V sobotu 9. 2. se fotbalisté SK Rakovník zúčastnili turnaje o pohár starosty města Příbram v Příbrami na umělé trávě Spartaku Příbram. Zatímco semifinálové utkání s rezervou MAS Táborsko dopadlo těsnou prohrou, tak zápas o umístění byla jedním slovem tragédie. Rakovničtí po šíleném výkonu obdrželi sedm branek za sedmdesát minut hry.

MAS Táborsko B – SK Rakovník 2:1 (2:1), hráno na 2x 40 minut

Aktivní mladíci z jihu Čech měli od počátku mírnou optickou převahu. V 11‘ přišla hrubá chyba v rozehrávce Rakovníka a talentovaný Vozihnoj sám před Ciprou skóroval – 1:0. V 19‘ přišla vyrovnávací branka z kopačky Schwendta, který doklepl Severinovu hlavičku po volném kopu – 1:1. Těsně před koncem prvního poločasu přišla znovu chyba v rozehrávce a Táborsko vstřelilo snadnou branku – 2:1.

Hned z počátku druhého poločasu Rakovník nastřelil tyč po volném kopu, kdy bránící hráč svoji hlavičku poslal na tyč své branky. V tentýž minutě Cipra bravurně zlikvidoval volný kop z 20 metrů a z následné dorážky Táborsko nastřelilo tyč. V 65‘ přišel znovu zkrat v rozehrávce a Vozihnoj svůj lob přes vyběhnuvšího Cipru namířil těsně vedle. Poslední nadějnou šanci měl před koncem Šrédl, ale jeho pokus o vyrovnání byl zblokováno na roh.

SKR: Cipra – J. Krupička, Besta, Duchoň, Razím – Zd. Schwendt, Sklenka, R. Hamouz, Kalaš – Šrédl, Severin. Trenér: Libor Šíma.

SK Rakovník – Spartak Příbram 1:7 (0:2), hráno na 2x 35 minut

V zápase o třetí místo se Rakovničtí střetli se Spartakem Příbram, který bojuje o záchranu v Krajském přeboru. Veškeré papírové předpoklady se rychle rozsypaly a utkání skončilo potupnou porážkou. Prvních čtvrt hodiny bylo vyrovnaných. Následně si v 15‘ vstřelil zkušený Razím po nedorozumění vlastní gól. I přes nešťastnou branku bylo utkání vyrovnání. Sklenkova dalekonosná střela ale mířila těsně vedle, domácí zase zakončili brejk jen do Cipry. Zlomový okamžik přišel v 35‘. M. Krupička se řítil sám na brankáře Spartaku, ale zvolil špatné zakončení. Následoval brejk a druhá branka Spartaku – 0:2.

Druhý poločas přinesl rychlou branku Spartaku po velkém nedůrazu Rakovníka – 0:3. Po této brance Rakovník totálně vypadl ze hry a na hřišti bylo jen jedno mužstvo – domácí Spartak, ačkoliv hraje o soutěž níž. Obrana Rakovníka totálně nefungovala a Spartak zažíval nevídanou exhibici. Za stavu 0:4 korigoval M. Krupička – 1:4. Spartakové si ale nachystali ještě tři přesné zásahy a zcela zaslouženě jednoznačně vyhráli – 1:7.

SKR: Cipra – Titlbach, Severin, Razím, J. Krupička – Čech, Sklenka, Duchoň, Šindler – Šrédl, M. Krupička. Střídal: Kalaš. Trenér: Libor Šíma.

Hodnocení Marka Tvrze (předseda SKR): ,,První utkání sneslo měřítko, ačkoliv Táborsko bylo lepší v kombinaci. Citelně nám chyběl v útočné fázi Červený, ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože může nastat zápas, že nebude k dispozici. Druhý zápas snad ani nechci hodnotit, protože někteří hráči si nemohou dovolit utkání zabalit za jakéhokoliv stavu. Tento výsledek je velmi potupný. Během celého dne jsme udělali spoustu triviálních chyb. Na druhou stranu je dobře, že chyby přicházejí v přípravě. O mistrovské zápasy by nás mrzely dvojnásobně víc."