SK Rakovník - Olympie Březová 1:0 po pen.

 sobota 02. 03. 2019 - Přípravné utkání

BEZBRANKOVÁ GENERÁLKA S DIVIZNÍ BŘEZOVOU

Rakovník – O první březnovou sobotu sehráli fotbalisté A-mužstva generálku s účastníkem divize B – Olympií Březovou. V sestavě hostů se objevil i střelec David Vaněček a exligový Vít Vrtělka. V brance domácích se naopak představil Petr Janda z Dukly Praha.

SK Rakovník – Olympie Březová 1:0 po pen.

Celé utkání bylo velmi bojovné a sneslo divizní měřítko. V prvním poločase měli více ze hry domácí, naopak po změně stran měli více ze hry hosté. Hostující brankář reflexivně vyrazil zblokovanou střelu domácího Čecha, který odehrál na pozici podhrotového hráče velmi dobré utkání. Šanci v domácím dresu měl rovněž Červený, ale taktéž nebyl úspěšný. S šancemi hostů si poradili brankáři Janda v prvním poločase a ve druhém poločase Zach.

Po devadesáti minutách se mužstva dohodla na pokutových kopech, když šlo o generálku pro oba dva týmy. Domácí Janda i Zach zlikvidovali po jedné penaltě, a tak generálka dopadla „vítězně“ pro domácí hráče, kteří v neděli 10. 3. od 14.30 přivítají na svém hřišti jihočeskou Soběslav.

SKR: Janda (46. Zach) – J. Krupička, Besta, Duchoň, Razím – P. Tvrz, Hamouz, Sklenka, Zd. Schwendt – Čech – J. Červený. Střídali: Holub, M. Krupička, Nováček, Faigl. Trenér: Libor Šíma.

Libor Šíma: „Náš výkon v prvních dvou třetinách hry snesl divizní parametry. Při našem úzkém kádru se projevila ve druhém poločase nezkušenost některých hráčů. Museli jsme doplnit mužstvo o hráče z B-mužstva. Jednalo se o velmi dobré přípravné utkání, které ukázalo i některé nedostatky, na kterých musíme zapracovat, aby se neobjevily v utkání se Soběslaví, kde už půjde o body.“