Klobuky v Čechách - SK Rakovník B 4:1 (1:1)

sobota 22. 04. 2017 - 18. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

Po jasné výhře s Trubínem čekal na hráče rezervy SK další důležitý zápas. Rezerva zavítala do Klobuk, které měly o dva body v tabulce méně. Utkání se hrálo na velmi těžkém a nerovném terénu, který vyhovoval domácímu týmu. Klobuky se ovšem zaslouženě probránily ke třem bodům.

Sokol Klobuky – SK Rakovník B 4:1 (1:1)

Od začátku utkání bylo jasné, že domácí se nebudou prezentovat koukatelným fotbalem. Od obrany hráli jednoduchý fotbal. Ten byl ale v prvních 30 minutách velmi účelný. Hosté zbrkle zahráli na rohový kop a z následného rohu Čížek hlavou otevřel skóre – 1:0. Ve 20‘ fauloval Hamouz do vápna vniknuvšího Svobodu a hosté měli šanci pokutového kopu. Ten ale zlikvidoval pohotový Hrbek. Ve 30‘ našel Hertl z volného kopu hlavu Gašpárka a bylo vyrovnáno – 1:1. Skóre mohl otočit Votroubek, ale průnikovou přihrávku od Hamouze nezužitkoval.

Vstup do druhého poločasu byl ze strany hostů katastrofální. V 52‘ si Svoboda seběhl mezi stopery a s přehledem prostřelil Hrbka – 2:1. O pět minut později se po standardní situaci odrazil míč na polovinu hostí, kde v souboji se Svobodou propadl Mates a prvně jmenovaný šel sám na branku. Střelou na zadní tyč zvýšil skóre – 3:1. Aby toho nebylo málo, tak o minutu později střední záloha zcela vyklidila svůj prostor před vápnem a nikým nehlídaný Vébr využil podklouznutí Hrbka a lehkou střelou k tyči nasměroval domácí tým za výhrou – 4:1. Hosté byli opařeni. Ačkoliv drželi míč na svých kopačkách, tak nebezpeční byli domácí po brejcích. Domácí dvakrát netrefili prázdnou branku, zatímco hosté nevyužili dvě dobré šance Nováčkem.

SKR B: Hrbek – Beneš, J. Hamouz, Gašpárek, M. Tvrz (61. Galia) – Mates, Hertl (75. Titlbach), Fojtík, Votroubek, Nováček – Plaček. Trenér: Petr Kýzl.

OHLASY:

Marek Tvrz (netradičně zařazen do obranné linie)

Hrát v obraně mi nevadí, vyrůstal jsem jako krajní obránce. Hrálo se mi dobře, ale při inkasovaných brankách vždy přišla série chyb, nikoliv selhání jednotlivce. Nevyhrál fotbalovější tým, ale připravenější tým. Domácí jasně věděli, co chtějí hrát a to dodržovali. My chceme hrát fotbal místo toho, abychom zalezli, hráli na nula nula a čekali na okénka v obraně soupeře. Za týden máme Hředle. Stejně důležité utkání jako před týdnem s Trubínem. Znovu neexistuje, abychom nezvítězili.

Petr Kýzl (trenér)

Zápas jsme ztratili během deset minut v druhé půle, kdy jsme inkasovali tři branky. S porážky se musíme oklepat a o víkend Hředle porazit.