SK Rakovník B - Baník Libušín 3:2 (1:0)

neděle 28. 05. 2017 - 23. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

V předposledním domácím zápase sezony přivítala rezerva SK Rakovník druhý tým tabulky Baník Libušín, kde nastupuje řada hráčů s minulostí Tatranu Rakovník. Domácí rezerva v domácím prostředí na jaře bodovala v každém zápase a tuto šňůru rozhodně nechtěla ukončit.

SK Rakovník B – Baník Libušín 3:2 (1:0)

Vstup do zápasu domácím vyšel parádně. Ve 2‘ Sklenkův volný kop sklepl hlavou Kýzl na volného P. Tvrze, který pohodlně trefil prázdnou branku – 1:0. Následně otěže hry jednoznačně převzal Libušín. Hosté měli drtivou územní převahu, ale nevytvořili si žádnou pořádnou šanci. Domácí obrana pozorně bránila a v brance stál jistý Hrbek. Ve 33‘ zatáhl míč po pravé straně M. Tvrz, ale nedokázal míč přesněji předložit před branku na bratra Petra. Libušín Hrbka ohrožoval především ze střední vzdálenosti, ale při střelách chyběla větší přesnost.

Druhý poločas nabídl totožný obraz hry. V 59‘ hrající trenér Petr Kýzl poslal na hřiště místo M. Tvrze Krupičku. Domácí mladík hned po minutě na hřišti obdržel od Sklenky přihrávku před prázdnou branku a zvýšil – 2:0. O dvě minuty později si Abrham pohrál s Fojtíkem a přesně obstřelil Hrbka – 2:1. V 67‘ už ale znovu na tahu byli domácí. Vild dlouhým pasem vysunul Krupičku, který v malém vápně našel volného Sklenku – 3:1. Domácí ze tří střel na branku vstřelili tři branky, ovšem všechny do prázdné branky po krásných akcích! Rakovničtí se znovu soustředili na defenzivu. Hosty nepouštěli do šancí. Snížit se Libušínu povedlo až v druhé minutě nastavení Portužákem – 3:2. Víc hosté nestihli. Domácí si před derby s rezervou Tatranu připsali cenné vítězství.

SKR B: Hrbek – Mareš, Polák (56. Nováček), Beneš, Votroubek – Čech (56. Vild), Sklenka, Fojtík, Kýzl (75. Spal), P. Tvrz – M. Tvrz (59. Krupička). Trenér: Petr Kýzl.

OHLASY:

Petr Kýzl (trenér): Utkání jsme zvládli skvěle takticky. Do toho jsme byli velice efektivní v zakončení. Klukům za předvedený výkon děkuji.

Marek Tvrz: Dnes jsme hráli přesně to, co jsme chtěli hrát. Všichni hráči na hřišti plnili taktické pokyny. Libušín sice mohl mít držení míče okolo 70 %, ale bez efektu. Zachráněni jsme. Nyní si chceme užít derby s Tatranem a následně se Mšecí.