SK Rakovník B - SK Braškov 6:2 (2:1)

neděle 16.09.2018 - 4. kolo PRODIET I.B třídy, sk. A

Rakovník - Rezerva do soutěže vstoupila jako uragán. V prvních třech kolech zvládla tři derby a na kontě měla devět bodů a dokonce ještě ani neinkasovala. Nyní se rezerva představila podruhé v řadě na domácí půdě. Ačkoliv poprvé v sezoně inkasovala, tak vstřelil více branek v utkání než ve zbylých třeba zápasech.

První útočili hosté

Do zápasu lépe vstoupili domácí, ale až na pár centrů, které nedokázal nikdo proměnit v gól, žádné velké příležitosti nepřišli. Hosté ale brzo přišli s odpovědí a ve 23. minutě Bednář otevřel skóre zápasu na 0:1. Béčko Rakovníka se začalo dostávat do správných provozních pormínek a začalo si vytvářet zajímavější příležitosti.

Po straně se vydal k průniku Červený poprvé byl jeho centr sražen zpět k němu, ale z následné zpětné přihrávky před bránou se již vyrovnání zrodilo, když si tento prudký míč srazil do vlastní sítě stoper Najer. Domácí dokonali obrat, o který se postaral Nováček, kdy přesný centr ze strany uklidil k tyči, ještě do poločasu.

Brankový koncert SKR

Velice dobrý vstup domácích do 2. půle rozhodl, kdo bude brát 3 body z tohoto zápasu. Střela M. Tvrze nejprve skončila jen na spojnici tyčí, ale další šance již nezůstaly nevyužity. Holub za necelé tři minuty zúžitkoval své dvě šance a skóre bylo v tu ránu 4:1. Navíc v 60. minutě se prosadil P. Tvrz, který v tu dobu nebyl na hřišti ani 5 minut a hosté jen přihlíželi jaký koncert jim rakovnická rezerva připravila.

Od této chvíle zcela převzali domácí tempo hry a potěšení svým výkonem si lehce připravovali další šance. Nakonec gólem skončila pouze dalekonosná střela Matese v 75. minutě, kterou gólman značně podcenil. Braškov se už zmohl pouze na korigóvání konečného výsledku 6:2, kdy pohlednou akcí zakončil Jaroš. To ovšem hosty nezachránilo a domácí si za krásných 6 kousků odnesli zasloužené 3 body.

Ohlasy k zápasu

SK Rakovník B

Petr Kýzl, stoper: "Přes pomalý rozjezd jsme se nakonec dostali do zápasu. Posléze jsme dominovali a odměnou nám bylo 6 vstřelených branek. Musíme však zůstat pokorní a jít zápas od zápasu, jen tak můžeme být úspěšní."

zdroj: fotbalunas.cz

SKR B: Zach - Mates, Fojtík, Kýzl, Titlbach - M. Tvrz, Gregor, Spal (57. P. Tvrz), Nováček (72. J. Hamouz) - J. Červený (61. Kadar), Holub. Trenér: Zdeněk Weis.