SK Rakovník B - Sokol Klobuky v Čechách 2:0 (1:0)

neděle 11.11. 2018 - 12. kolo Prodiet I. B třída, sk. A

Rakovník - V posledním domácím zápase čekal na doposud neporaženou Benficu soupeř ze spodních pater tabulky. Ačkoliv domácí měli územní převahu, tak hosté si vytvořili řadu zajímavých šancí.

SK Rakovník B - Sokol Klobuky v Čechách 2:0 (1:0)

Domácí začali dobře. Hned v první šanci se ocitl Holub, ale k zakončení se nedostal, protože ho precizním skluzem odzbrojil hostující stoper. Další akci vedl Mareš, ale dopadl podobně jako chvíli před ním Holub. Na druhé straně Svoboda dostal dlouhý míč, který zatáhl k vápnu a servíroval pod sebe. Tam se ocitl volný O. Vébr, ale ke smůle hostů nedokázal trefit branku a vlastně ani míč. Po nepříliš povedeném odkopu brankáře Rakovnika střílel z půlky opět O. Vébr, ale mířil těsně.

Ve 25. minutě dobře hrající Suk obral soupeře o míč na středu hřiště, vyslal kvalitní přihrávkou Svobodu a ten postupoval na bránu. Však ani tento pokus gólem neskončil, protože se blýskl brankář Týče. Po dalších slibných šancích přišel konečně golový moment. Ve 39. minutě Tvrz rozehrál na Titlbacha, ten u vápna podržel míč a poté ho nalil Marešovi, který umístěnou střelou uklidil za brankáře Maura - 1:0.

Nedáš, dostaneš

Do druhé půle Rakovník poslal do hry Jiráska, a ten se hned zapojil do dění na hřišti. Po ukázce individuálních dovedností poslal do náběhu Nováčka, který střílel na přední tyč, ale gólman byl znovu pozorný a stihl vyrazit ránu na roh. Klobuky toužily po vyrovnání a neměly k tomu daleko. Kolmá přihrávka mezi stopery našla Suka, který tváři v tvář gólmana trefil balón do brankové konstrukce. Bohužel pro hosty se opět vyplnilo pověstné nedáš, dostaneš. Po rohovém kopu vznikla před brankou Maura skrumáž, ze které vyšel jako vítěz opět Mareš. Odražený míč z malého vápna dopravil do branky a připsal si druhý gól tohoto zápasu a upevnil tak domací vedení - 2:0.

V tu chvíli byli hosté odepsáni, a tak další příležitosti začali produkovat domací. Přímý kop z dobré vzdálenosti nemířil Kýzl přesně a při další šanci z hranice šestnáctky trefil pouze přesouvajicího se brankáře. Posledni šanci na korigovaní skóre měl Svoboda, ale osamocený na zadní tyči kopl trestuhodně mimo, a tak se již stav nezměnil. 

 

zdroj: fotbalunas.cz