Sokol Hostouň B - SK Rakovník B 1:0 po pen.

neděle 18. 11. 2018 - 13. kolo Prodiet I. B třída, sk. A 

Hostouň - Poslední kolo zaválo hráče rakovnické rezervy do Hostouně, která je pro SK častým soupeřem. Hosté si chtěli udržet neporazitelnost, domácí naopak chtěli být prvními, kdo získá skalp rakovnické Benficy.

Sokol Hostouň B - SK Rakovník B 1:0 po pen.

Ze začátku drželi více na svých kopačkách míč hosté, ale v útočné fázi se neprosazovali. Po čtvrt hodině hry musel hru opustit Gregor po souboji s jedním z domácích hráčů, a tak SKR přišlo ve středu hřiště o pohyblivého hráče. Hostouň zakládala hru na obraně, kdy působila kompaktně v bloku v čele s Vidunou. Šancí bylo poskromnu, ale oba celky si nějaké vytvořily. Svou rychlostí zlobil rakovnické hráče Tygl, jednou se dostal až před Kudrnu, ale ten ho vychytal. Při dalších postupech na branku ztroskotala Hostouň na nepřesnosti.

Na druhé straně se po individuálním úniku dostal ke střele na rohu vápna Kýzl, ale svou levačkou trefil horní část břevna. Dobrou pozici na přímý kop měl Weis a jen těsně minul branku. První polovina branku nenabídla, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry. Hostouň byla mírně aktivnější a dalším plusem pro Sokol bylo brzké odstoupení Kýzla, který musel pro obnovené zranění z placu. Na šance se čekalo a opět jich moc nebylo. Brejky Nováčka a M. Tvrze po stranách nebyly využity. A když se rozhodl pro špatné řešení situace ve vápně Holub, mohlo to hosty mrzet. V poslední desetiminutovce podržel dosud neporažený tým Kudrna a poslal tak zápas do penalt.

V těch byla Hostouň stoprocentní. Za rakovnickou rezervu přesně mířil Weis, Faigl a Jirásek. Nepřesný byl Holub a Čech, a tak plusový bod zůstal nedaleko metropole.

Ohlasy k zápasu

SK Rakovník B

Zdeněk Weis, trenér: "Soupeř se připravil na zápas s prvním týmem a hrál z obranného valu a přes dva hráče v útoku z A-týmu na brejky. My jsme sice drželi více míč, ale po chybách jsme soupeře pouštěli do rychlých útoků. Nepříjemností bylo brzké zranění Gregora. Druhý poločas nabídl stejný průběh, kdy se Hostouň oproti první půli trochu rozkoukala. V 50. minutě si obnovil zranění Kýzl a musel jít dolů. Hrozili jsme po stranách, ale nic z toho nebylo. V závěru nás podržel Kudrna a při následných penaltách jsme ztroskotali Holubem a Čechem. Máme za sebou podzim bez prohry v základní hrací době."

 

zdroj: fotbalunas.cz