SK Rakovník U-19 - MAS Táborsko B 0:5 (0:2)

sobota 19. 08. 2017 - 2. kolo Česká divize dorostu

Rakovník – Starší dorostenci se na začátku nové sezony musí vypořádat s obtížným losem. V prvním kole přivítali rezervu ligového Táborska a za týden se představí na půdě Motorletu Praha. Domácím trenérům pro první zápas chyběli navíc zkušení Haifler s Mezeiem a brzy se zranil Devera.

SK Rakovník U-19 – MAS Táborsko B U-19 0:5 (0:2)

Začátek zápasu byl velmi opatrný, domácí dobře bránili a nepouštěli aktivnější hosty do šancí. V 11‘ domácí poprvé okusili nové pravidlo, kterým je desetiminutové vyloučení po žluté kartě, kdy byl „ožlucen“ Jelínek. Navzdory početní nevýhodě mohli jít domácí do vedení, když ve 14‘ Kalašův roh tečoval hlavou Tesař do břevna. O dvě minuty později zahrávalo domácí mužstvo další standardku. Byl z ní jen brejk hostů, který mohl být ještě zastaven na půlce hřiště, což se nepovedlo a hostující Varačka po samostatném úniku otevřel skóre – 0:1. S koncem prvního poločasu si hosté vytvořili tlak. Nejprve ve 42‘ zacinkala Loučkova tyč. Ve 44‘ domácí nepokryli prostor v pokutovém území a hostující Mischnik měl dostatek prostoru pro druhý gól – 0:2.

Do druhého poločasu hosté vstoupili aktivněji. V 67‘ skvěle hrající Čech vysunul Tesaře, který přesným centrem našel hlavu Jelínka, jehož hlavička mířila vedle branky. O pět minut později si domácí vypracovali největší šanci v zápase, kdy Jelínek našel před brankou volného Kalaše. Jeho střela ale těsně minula zadní tyč. V 74‘ byl vyloučen domácí kapitán Trégr a na defenzivní hře to bylo znát. V 75‘ Louček v brance pozdě vyběhl a Varačka neměl problém zakončit do prázdné branky – 0:3. O tři minuty později hosté z trestného kopu vstřelili čtvrtou branku – 0:4. Dvě minuty před koncem byl faulován Trégr ve vápně. Sám faulovaný ale pokutový kop neproměnil. Poslední slovo měli v poslední minutě hosté,  kteří pátou brankou v rakovnické síti uzavřeli brankový účet – 0:5.

SKR U-19: Louček – Špaček, Bučák, Trégr, Jelínek – Čech 99 (83. Klíma), Devera (34. Čech 00), Čadek – Kalaš, Minařík (67. Šindler), Tesař. Trenéři: Marek Tvrz a Petr Kýzl.

Marek Tvrz: ,,Věděli jsme, že nás čeká obtížný soupeř. V zápase jsme neměli co ztratit, ale naopak jsme mohli jen získat. Sedmdesát minut byl výkon kompaktní. Hráči dodržovali taktické pokyny a je škoda, že jsme jednu ze tří šancí nepřetavili v gól. Posledních dvacet minut se naše hra rozsypala a soupeř po našich hrubých chybách třikrát skóroval. Tuto špatnou pasáž orámovala neproměněná penalta. Zápas ukázal, že když budeme hrát podle toho, co si řekneme v kabině a až budeme kompletní, tak můžeme hrát i v divizi s každým týmem.“