SK Rakovník U-19 - Spartak Příbram 1:2 (0:1)

sobota 16. 09. 2017 - 6. kolo Česká divize dorostu

Rakovník - V šestém kole České divize dorostu přivítali starší dorostenci SK Rakovník na své půdě lídra tabulky – Spartak Příbram, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil ani bod. Rakovničtí zatím  v soutěži uhráli šest bodů, když dvakrát zvítězili na půdě soupeře, aby odčinili předešlou domácí porážku.

SK Rakovník – Spartak Příbram 1:2 (0:1)

Od prvních minut bylo zřejmé, že tempo hry budou diktovat hosté, kteří od prvních minut prokazovali kolektivní i individuální kvalitu. Přesto se domácím podařilo hned po pár sekundách dostat před branku Spartaku, kdy ve velké šanci Kalaš trefil jen obránce na brankové čáře. Úvodní velkou šanci neproměnil Rogoz a za pár okamžiků neskóroval ani z dobré pozice Hušek. V 17‘ už hostům vyšla akce z levé strany, kdy Rogoz vystřelil do protipohybu brankáře – 0:1. V dalším průběhu prvního poločasu hosté měli řadu nadějných příležitostí, ale buď je vyřešilo špatné zakončení nebo rakovnická obrana. Domácí obránce zlobil především výborně hrající Pazderník.

Druhý poločas se postupně domácí dostávali do hry. Hosté velmi polevili. Přesto to byli oni, kdo několikrát mohl vstřelit druhou branku. Ta přišla v 82‘  po milimetrovém pasu mezi rakovnické stopery, kdy Rogoz nadvakrát překonal Mezeie v brance, který v brance o poločas nahradil zraněného Týčeho – 0:2. Dvě minuty před koncem se domácím podařil rychlý brejk a Čech snížil sám před brankářem – 1:2. Více však domácí nestihli.

Marek Tvrz:,, Soupeř prokázal velkou kvalitu, řekl bych, že byl zatím nejsilnějším soupeřem v sezoně a rozhodně bude hrát na špičce tabulky. Má ročníkově výborně poskládané mužstvo. Kluky mohu pochválit za dobrou defenzivní činnost, protože jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a to nám relativně fungovalo. Za týden ale chceme z Plzně přivést body.“

SKR: Týče (46. Hula O.) – Špaček, Haifler, Šindler, Jelínek – Kalaš, Čadek, Čech 99 – Tesař (72. Zilcher), Trégr, Mezei. Trenéři: Marek Tvrz a Petr Kýzl.