SK Olympie Rakovník - SK Rakovník U-19 3:6 (3:4)

14. 02. 2016 - Přátelské utkání

Pár sekund po úvodním hvizdu rozhodčího Marka Titlbacha se míč dostal ke Gregorovi, který chybnou zpětnou přihrávkou vyslal kanonýra Havla do brejku. Havel předvedl svůj střelecký instinkt a po 30 sekundách poslal Olympii do vedení – 1:0. Inkasovaný gól svěřence trenéra Křivánka nabudil a převzali otěže hry. Dorostenci přidali na rychlosti a Olympie především v obraně nestíhala. V 7‘ Knor dlouhým křížným pasem našel rychlonohého Nováčka, který střelou z vápna nedal Bedřichu Kochovi šanci – 1:1. O pět minut později Gregor parádně uvolnil Krupičku. Tentokrát Bedřich Koch byl na správném místě a velkou příležitost dorostenců zlikvidoval. Obdobná situace se opakovala ve 25‘, kdy Hamouz vysunul Nováčka. Ovšem i jeho samostatný únik zastavil excelentní Koch v brance. O minutu později se za velkým vápnem do míče opřel Knor a krásnou střelou vymetl šibenici Kochovy branky – 1:2. Ve 33‘ bylo pro Olympii ještě hůře, neboť obrana Olympie podcenila dlouhý nákop brankáře Beneše a Kovacz se řítil sám na Kocha. Kovacz svůj únik neuspěchal a s přehledem překonal Kocha – 1:3. Ve 36‘ se Olympie vrátila do zápasu, kdy Kokšál našel z rohového kopu na zadní tyči nekrytého Křováčka – 2:3. Vyrovnáno mohlo být v 39‘. Tomáš Koch dlouhým pasem za obranu našel volného Havla, který se parádně uvolnil okolo obránce, ale na Beneše nevyzrál. O dvě minuty později se kanonýr Havel objevil v další velké příležitosti, kdy v souboji přetlačil Nováčka a řítil se sám na Beneše. Ten však souboj s Havlem vyhrál i tentokrát a nedovolil Olympii vyrovnat. Vyrovnání přece jenom přišlo. Ve 43‘ byl po rohovém kopu Kokšála před brankou Beneše velký závar. Nejprve střelu Tomáše Kochova tečoval Nováček na břevno. Na akrobatickou dorážku Topinky už nestihl zareagovat ani výborně chytající Beneš – 3:3. Vedení mladíkům do poločasu vrátil Krob, který se prosadil rovněž po rohovém kopu, když Kocha překonal rychlou střelou z otočky – 3:4.

Do druhého poločasu Olympie provedla rošádu v brance, když místo Bedřicha Kocha nastoupil Petr Šíma, který v průběhu prvního poločasu nastupoval v poli. Bedřich Koch ihned zaujal post pravého křídla. V 50‘ se odražený míč dostal k mladíkovi Galiovi. Ten dlouho nepřemýšlel a bombou prostřelil Šímu – 3:5. V 55‘ předvedla trojice mladíků Knor, Krupička a zakončující Kovacz parádní akci, kterou zakončil poslední jmenovaný střelou do odkryté branky – 3:6. Ze strany mladíků to ovšem bylo vše a herní otěže převzala Olympie. Té pomohl příchod Daniela Asníka na hřiště. V 60‘ skvěle zakombinoval Bedřich Koch s Topinkou, který posunul míč na volného Havla. Ten akci zakončil střelou do prázdné branky, kde se na poslední chvíli zjevil navrátivší Nováček a Havlův pokus odkopl do bezpečí. V 77‘ měla Olympie příležitost trestného kopu z 20 metrů. Kokšál s ním naložil prachbídně a přestřelil Benešovu branku. V 84‘ Galia zbytečně ztratil míč před vlastním vápnem a nabídl Asníkovi šanci na rychlý brejk. Asník zakončení vzal na sebe a z vápna zamířil těsně nad Benešovu branku. Olympie si do konce utkání vypracovala ještě dvě příležitosti. Nejprve Bedřich Koch po nahrávce Asníka přestřelil branku a poté Topinka z velkého vápna nechal vyniknout Beneše.

Olympie Rakovník: B. Koch (46. P. Šíma) – Křováček, Špimr, Němec, M. Beneš st. – Rous, Topinka, Kokšál, T. Koch – Havel, Eck. Střídali: Asník, Klátil. Trenér: Antonín Sýkora.

SK Rakovník U-19: M. Beneš ml. – Votroubek, Galia, Krob, Titlbach – Knor, R. Hamouz, Gregor, Nováček – Kovacz, Krupička. Střídali: Cibulka, Žihla. Trenér: Miroslav Křivánek.

autor: Marek Tvrz.